Mise splněna: Tým ŠKODA Motorsport při 44. Rallye Český Krumlov získal druhý double ve druhém podniku letošní sezóny Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích (MČR). Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem v Českém Krumlově obhájili loňské vítězství a potvrdili svou vedoucí pozici v průběžném hodnocení národního mistrovství. Dominanci značky ŠKODA v jižních Čechách potvrdila i druhá posádka továrního týmu ŠKODA ve složení Pontus Tidemand/Jonas Andersson, která se stejně jako při první soutěži této sezóny umístila na druhém místě.

„Velká pochvala patří Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi i Pontusi Tidemandovi s Jonasem Anderssonem, kteří na Rallye Český Krumlov opět podali výborný výkon. K tomuto úspěchu pomohl každý člen týmu ŠKODA Motorsport,“ říká šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. „Díky velkému počtu fanoušků na domácí půdě naší značky byla tato rally zase zcela mimořádným zážitkem. ŠKODA Fabia R5 opět dokonale fungovala. Nemůžeme ale usnout na vavřínech: už za necelé dva týdny nás čeká Italská rally na Sardinii, která je součástí šampionátu WRC2.“

Během Rallye Český Krumlov podaly obě posádky skvělý výkon. Už v pátek se podělily o vítězství na všech rychlostních zkouškách. Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem zvítězili na pěti testech, Pontus Tidemand s Jonasem Anderssonem zajeli jeden nejlepší čas. V tuto chvíli byl jejich největší soupeř Václav Pech ještě na třetím místě, ale do druhé části soutěže už nenastoupil.

02

V sobotu byla po krupobití z bezpečnostních důvodů zrušena druhá a pátá rychlostní zkouška. Zbývající kilometry měly podobný průběh jako v pátek: Posádky Kopecký/Dresler a Tidemand/Andersson vyhrály vždy po třech ze šesti rychlostních zkoušek. Ze suverénního vítězství se v cíli soutěže radovala posádka Kopecký/Dresler, která triumfovala už při úvodním podniku sezóny, jímž byla Rallye Šumava Klatovy.

Jan Kopecký na Rallye Český Krumlov dosáhl nejen svého druhého vítězství letošní sezony, ale také třetího triumfu na jihočeské soutěži, kterou ovládl také v letech 2012 a 2015. „Udělali jsme další krok směrem k úspěšné obhajobě titulu. Velký podíl na našem úspěchu mají zdejší skvělí fanoušci,“ komentuje čtyřiatřicetiletý Jan Kopecký, který s vozem ŠKODA Fabia R5 vyhrál sedm posledních podniků MČR, do nichž loni a letos odstartoval.

Rally Cesky Krumlov 6590

Pontus Tidemand, který o týden dříve slavil vítězství v kategorii WRC2 při podniku mistrovství světa v rally v Portugalsku, se tentokrát radoval z druhého místa. „Pro nás je to vynikající výsledek. Blahopřeji Janovi k vítězství. Domácí asfaltové tratě mu sedí, porazit ho na nich je velice těžké,“ hodnotí Pontus Tidemand.

Úspěšně si v Českém Krumlově počínal také zákaznický tým Klokočka ŠKODA Czech National Team. Posádka Vojtěch Štajf/František Rajnoha obsadila se svou Fabií R5 páté místo absolutně.

Následující soutěží Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích bude Rally Hustopeče, která se pojede 17. a 18. června. Předtím je ale na programu Italská rally, podnik FIA Mistrovství světa v automobilových soutěžích (WRC2), která se jede od 9. do 12. června na Sardinii. Tým ŠKODA Motorsport budou v Itálii společně s krumlovskými vítězi Janem Kopeckým a Pavlem Dreslerem reprezentovat Finové Esapekka Lappi a Janne Ferm.

04

Číslo pro Rallye Český Krumlov: 12

Posádky továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler a Pontus Tidemand/Jonas Andersson s vozy Fabia R5 se při Rallye Český Krumlov podělily o nejrychlejší časy na všech dvanácti rychlostních zkouškách. Devětkrát si tovární jezdci dokonce připsali double. Na programu byly původně i dvě další rychlostní zkoušky. Oba průjezdy sobotní rychlostní zkoušky „Malonty“ ale musely být zrušeny. Důvodem byla silná bouřka s krupobitím, která se přihnala v pátek večer. Trať této více než 22kilometrové rychlostní zkoušky byla silně znečištěná, takže nebylo možno zaručit bezpečnost účastníků.