• Poslední články

• zakaznicke-tymy-skoda-v-akci-192017

Zákaznické týmy ŠKODA v akci 19/2017

Po třetím vítězství sezony se Fredrik Åhlin znovu ujal vedení v britském šampionátu. Gustavo Saba vyhrál Rally de San Juan a vede jihoamerické mistrovství CODASUR. Posádky s vozy ŠKODA FABIA R5 obsadily první čtyři příčky na Veszprém Rallye, Péter Ranga se radoval ze svého prvního vítězství v maďarském šampionátu. První vítězství kariéry s vozem FABIA R5 si připsal také Roger Feghali v Libanonu. Ve francouzském asfaltovém mistrovství poprvé vystoupil na stupně vítězů Quentin Giordano.

Číst více
  • zakaznicke-tymy-skoda-v-akci-182017

Zákaznické týmy ŠKODA v akci 18/2017

Marvin Baryan vyhrál Pearl of Africa Rally v Ugandě a pro značku ŠKODA tak získal její první vítězství ve FIA Africkém mistrovství v rally. Ole Christian Veiby na Polské rally poprvé v kariéře triumfoval ve WRC2. Zákaznické týmy ŠKODA se prosadily na stupně vítězů v českém a tureckém šampionátu a další úspěchy slavily ve francouzském poháru a v Itálii.

Číst více
  • mcr-rally-bohemia-kopecky-dresler-si-pojistili-zisk-tretiho-titulu-mistru-republiky

MČR Bohemia: Kopecký / Dresler si pojistili zisk třetího titulu mistrů republiky

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem vyhráli pro značku ŠKODA potřetí v řadě domácí Rally Bohemia. Po pěti vítězstvích v letošní sezóně v pěti odjetých soutěžích mistrovství České republiky (MČR) již nikdo nemůže tovární posádku týmu ŠKODA Motorsport bodově předstihnout. Kopecký tohoto vítězství dosáhl před tisícovkami nadšených fanoušků a zaměstnanců automobilky ŠKODA. Zaznamenal sedm nejrychlejších časů a dosáhl dominantního triumfu s náskokem více než jedné minuty.

Číst více
  • wrc-polsko-tidemand-zvetsil-svuj-naskok-ve-vedeni-wrc2-premierove-vitezstvi-pro-oc-veibyho

WRC Polsko: Tidemand zvětšil svůj náskok ve vedení WRC2, premiérové vítězství pro OC Veibyho

Po osmé v řadě v sezóně 2017 vyhrál tým s vozem ŠKODA FABIA R5 podnik mistrovství světa rally v kategorii WRC2. V Polské rally zvítězil aktuální lídr Asijsko-pacifického šampionátu – posádka Ole Christian Veiby / Stig Rune Skjaermœn – jedoucí s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 týmu Printsport. Bylo to první vítězství této dvojice v rámci mistrovství světa. Po čtyřech vítězstvích v kategorii WRC2 pro tým ŠKODA Motorsport v letošní sezóně dojel v Polské rally Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem na druhém místě.

Číst více
  • foto-vozy-skoda-na-rally-bohemia-2017

Rally Bohemia je pátým podnikem Mistrovství České republiky v rally 2017. Trať soutěže tvoří 150 měřených kilometrů rozdělených do 11 rychlostních zkoušek vytyčených přímo v Mladé Boleslavi a v jejím okolí.

Číst více
  • wrc-polsko-skoda-dominuje-kategorii-wrc2

WRC Polsko: ŠKODA Dominuje kategorii WRC2

Kategorii WRC2 na Polské rally, která je osmým podnikem mistrovství světa rally, jasně dominuje dvojice týmů s vozy ŠKODA FABIA R5. Vedoucí posádka Asijsko-Pacifického šampionátu Ole Christian Veiby / Stig Rune Skjaermœn absolvuje s vozem ŠKODA FABIA R5, nasazeným privátním týmem Printsport, bezchybnou a rychlou jízdu na náročných šotolinových tratích Polské rally. Posádka Pontus Tidemand / Jonas Andersson továrního týmu ŠKODA své kolegy následuje a koncentruje se především na vyvarování se zbytečného rizika. Jejich cílem je zisk bodů do celkového hodnocení mistrovství světa rally v kategorii WRC2, které jsou důležité pro vybojování letošního titulu. Obě posádky postihly defekty, ale nikdy nebylo ohroženo jejich první a druhé místo v kategorii WRC2.