Posádka Pontus Tidemand / Jonas Andersson v klasifikaci WRC2 zvítězila s pohodlným více než desetiminutovým náskokem a prodloužila tak úspěšnou sérii týmu ŠKODA Motorsport, jehož posádky zatím vyhrály všech pět soutěží letošní sezony. Tidemand se z triumfu radoval již potřetí.

Druhé místo na Argentinské rally vybojovala domácí posádka Juan Carlos Alonso / Matias Mercadal s vozem FABIA R5 připraveným týmem Saba Competicion. Druhá příčka v hodnocení WRC2 je zatím nejlepším výsledkem jeho kariéry, což ostatně platí i o jedenácté pozici v absolutní klasifikaci.

V úvodní etapě Argentinské rally si Alonso na vůz FABIA R5 zvykal a dostával se do tempa. Po pátku byl posledním z jezdců kategorie WRC2, kteří zvládli veškeré nástrahy náročného dne, ale protože tři z jeho soupeřů museli odstoupit, figuroval Alonso na třetím místě průběžného pořadí.

Juan Carlos Alonso / Matias Mercadal, ŠKODA FABIA R5, SABA Competition. Rally Argentina 2017

Mohutně povzbuzován domácími fanoušky, se po jedenácté rychlostní zkoušce Alonso prosadil na druhé místo průběžného pořadí WRC2 a tuto příčku udržel až do cíle rally.

Sestavu na stupních vítězů v kategorii WRC2 zkompletoval mexický jezdec Benito Guerra jun. se spolujezdcem Danielem Cuém ze Španělska. S vozem FABIA R5 týmu Motorsport Italia tak Guerra navázal na skvělé třetí místo, které v klasifikaci WRC2 vybojoval na domácí Mexické rally.

Guerra do soutěže vstoupil výborně a usadil se na druhém místě průběžného pořadí. Bohužel už na čtvrté rychlostní zkoušce musel odstoupit. Do soutěže se znovu zapojil díky pravidlům Rally2 ve druhé etapě a vrátil se skutečně ve skvělé formě a s obrovským elánem. Ve druhé etapě zvítězil na čtyřech ze šesti rychlostních zkoušek.

Benito Guerra jr. / Daniel Cué, ŠKODA FABIA R5, Motorsport Italia. Rally Argentina 2017

Takový výsledek se posádce Guerra / Cué nakonec skutečně podařilo získat a stal se jim odměnou za jejich obrovské nasazení ve druhé a třetí etapě Argentinské rally. Na poslední rychlostní zkoušce podniku totiž odstoupil Pedro Heller, který do té doby držel třetí příčku průběžného pořadí, a Guerra tak i při svém druhém letošním startu ve WRC2 vystoupil na stupně vítězů.

Po Hellerově odstoupení si o příčku polepšili také další dva jezdci s vozy FABIA R5 startující ve WRC2. Čtvrté místo nakonec obsadila posádka Gustavo Saba / Fernando Mussano s vozem týmu Saba Competicion, která sice odstoupila po šesté rychlostní zkoušce, ale i ona se pak do soutěže vrátila díky pravidlům Rally2.

Páté místo v cíli patřilo polské posádce Hubert Ptaszek / Maciej Szczepaniak s vozem Teamu Orlen. Rovněž tato dvojice v průběhu soutěže odstoupila (stejně jako Guerra na čtvrté rychlostní zkoušce), ovšem i ona se díky pravidlům Rally2 mezi soutěžící vrátila a získala cenné body.

Na Argentinské rally tedy vozy ŠKODA FABIA R5 obsadily první pět příček v klasifikaci WRC2. Nyní už se všechny zákaznické týmy ŠKODA a soukromí jezdci startující s vozy FABIA R5 chystají na další podnik světového šampionátu, kterým bude od 18. do 21. května populární Portugalská rally.