Před zraky tisíců fanoušků završila tovární posádka značky ŠKODA ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler svůj vítězný hattrick v letošní sezóně českého mistrovství v rally (MČR). Po dramatickém souboji s posádkou Pavel Valoušek/Veronika Havelková, jedoucí rovněž s vozem ŠKODA, vyhrála zkušená dvojice v sobotu i Rally Hustopeče.

„Bylo to perfektní zakončení první poloviny sezóny českého mistrovství v rally. Nejprve druhé místo ve WRC2 v podniku mistrovství světa v Itálii minulou neděli a nyní vítězství na Rally Hustopeče: Jan Kopecký a Pavel Dresler v posledních dnech s bravurou zvládli náročný program,“ chválil šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. „Nálada ve ŠKODA Parku a kolem trati byla na Rally Hustopeče opět fantastická. Všechny posádky s vozy ŠKODA předvedly početným zástupům fanoušků na jihu Moravy vynikající show.“

Celkem dvanáct rychlostních zkoušek na úzkých, nerovných a prašných asfaltových tratích nabídlo špičkovou soutěžní podívanou. Tovární jezdec značky ŠKODA Jan Kopecký se hned na začátku ujal vedení, ovšem po malé chybě na rychlostní zkoušce Bořetice 2 se před něj dostal Pavel Valoušek. Kopecký však vedení získal zpět. Oba jezdci s vozy ŠKODA Fabia R5 pak svedli napínavý souboj jak na třech pátečních nočních rychlostních zkouškách, tak v sobotu. Ve svůj prospěch tento duel nakonec rozhodl Jan Kopecký, který do cíle dojel s náskokem 28,2 sekund.

rally-hustopece-kopecky-hattrick-02

Po vítězstvích na Rallye Šumava Klatovy a Rallye Český Krumlov se jednalo o jeho již třetí letošní triumf v domácím šampionátu. V sezóně 2015 a 2016 vyhráli úřadující čeští mistři všech osm podniků českého mistrovství, kterých se s vozem ŠKODA Fabia R5 zúčastnili. „Rally Hustopeče je pro nás kvůli speciálním podmínkám na trati vždy zcela mimořádnou rally. Měl jsem štěstí, že moje chyba na začátku rally neznamenala velkou časovou ztrátu. Byl to krásný duel s Pavlem Valouškem, který dělá toto vítězství ještě cennějším,“ hodnotil Jan Kopecký.

34letý jezdec po vítězstvích v letech 2011, 2012, 2013, 2015 oslavil na Rally Hustopeče svůj již pátý triumf a stal se tak rekordmanem v počtu vítězství na tomto podniku. Kopecký si také upevnil vedení v celkové klasifikaci MČR a po třech ze šesti podniků jasně vede. Vynikající výkon podal také Vojtěch Štajf. S vozem Klokočka ŠKODA Czech National Teamu obsadil na Rally Hustopeče čtvrté místo a připsal si tak svůj zatím nejlepší letošní výsledek. „Vůz ŠKODA Fabia R5 fungoval skvěle. V této sezóně zažijeme ještě hodně radosti,“ komentoval Vojtěch Štajf.

rally-hustopece-kopecky-hattrick-03

Další podnik českého mistrovství v rally se pojede již za dva týdny (2. – 3. července) v Mladé Boleslavi. Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler nebude na startu Rally Bohemia samozřejmě chybět. Stejný víkend se v rámci FIA Mistrovství světa v rally (WRC2) pojede Polská rally, kde za tým ŠKODA Motorsport nastoupí tovární posádky Esapekka Lappi/Janne Ferm a Pontus Tidemand/Jonas Andersson.