Čtvrtý podnik sezóny, čtvrté vítězství: Gaurav Gill s vozem ŠKODA FABIA R5 vyhrál i Rally Hokkaido a udělal tak důležitý krok na cestě k zisku dalšího titulu pro značku ŠKODA ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství v rally (APRC). Po tajfunu byly tratě v Japonsku extrémně bahnité, ale Gill s novým spolujezdcem Stéphanem Prévotem zvládl mimořádně obtížné podmínky jako skutečný šampión.

Druhá posádka týmu ŠKODA MRF ve složení Fabian Kreim / Frank Christian pomohla týmu k dvojitému vítězství a letos už počtvrté vybojovala v hodnocení APRC umístění na stupních vítězů.

Tajfun s přívalovými dešti pokryl některé silnice na ostrově Hokkaido bahnem a štěrkem. Ovšem japonští pořadatelé se postarali o skutečný zázrak, když před začátkem rally dokázali zajistit opětovnou sjízdnost všech tratí. Podmínky pro 19 účastníků APRC byly skutečně extrémně komplikované – kvůli hlubokým kalužím a bahnu byly tratě o celkové délce 220 měřených kilometrů skutečně velmi kluzké a náročné.

Přesto oba piloti značky ŠKODA zvládali svůj vůz FABIA R5 perfektně. Po první rychlostní zkoušce se v pátek ujal vedení Fabian Kreim, ovšem jeho náskok před týmovým kolegou Gauravem Gillem činil pouhou desetinu sekundy. 34letý Ind se na první pozici usadil v sobotu a následně svůj náskok neustále zvyšoval, ačkoli po jeho boku seděl nový spolujezdec, zkušený Stéphane Prévot. Gillův obvyklý spolujezdec Glenn Macneall se ve stejném termínu účastnil rally ve Finsku. Souboj vozů značky ŠKODA nakonec dvojice Gill / Prévot vyhrála s náskokem 1:50,6 min.

Gaurav Gill / Stéphane Prévot, ŠKODA FABIA R5, Team MRF. Rally Hokkaido 2016

Po čtvrtém vítězství ve čtvrtém podniku APRC si Gill znovu upevnil vedení v hodnocení jezdců a je na nejlepší cestě k zisku titulu, což se mu v asijsko-pacifické sérii podařilo už v roce 2013. Pro značku ŠKODA by to byl v tomto prestižním kontinentálním mistrovství už pátý titul v řadě. Také v hodnocení značek ŠKODA zvýšila svůj bodový náskok před Subaru. Rozhodnutí o titulu padne během dvou zbývajících podniků sezóny v Malajsii a v Indii, kde Gill pojede na domácí půdě.

Také 23letý Fabian Kreim opět prokázal svůj velký talent, neboť na šotolinových tratích je stále ještě relativním nováčkem.

Fabian Kreim / Frank Christian, ŠKODA FABIA R5, Team MRF. Rally Hokkaido 2016

Kreim suverénně vede německé mistrovství v rally (DRM) a při 3-Städte-Rallye (21. a 22. října) si může před svým dalším vystoupením v APRC zajistit svůj první titul v národním šampionátu.

Číslo pro Rally Hokkaido: 18

Lépe už to nejde: Na programu Rally Hokkaido bylo 18 rychlostních zkoušek o celkové délce 220 km a 18krát byl nejrychlejší vůz ŠKODA FABIA R5. Vítěz soutěže Gaurav Gill zajel nejrychlejší čas na dvanácti zkouškách, jeho týmový kolega Fabian Kreim byl nejrychlejší šestkrát.