Zatímco v kategorii WRC bylo o jezdeckém a týmovém titulu rozhodnuto již dávno před Japonskou rally, v kategorii WRC2 byly před startem v zemi vycházejícího slunce ve hře o titul ještě tři posádky. A bylo to drama až do samého konce.

Titulová matematika byla před posledním závodem jasná. Posádka Andreas Mikkelsen/Torstein Eriksen měla na kontě 109 bodů. Norové v Japonsku chyběli, protože absolvovali maximální počet sedmi rally, které povolují předpisy. Tudíž bylo jasné, že v Japonsku žádné další body nepřidají. Polák Kajetanowicz z polského týmu ORLEN a Fin Emil Lindholm z týmu Toksport WRT podporovaného Škoda Motorsport naopak do Japonska přijeli se shodným počtem 104 bodů. Po zohlednění pravidla započtení pouze šesti nejlepších výsledků dané sezony zůstalo polské posádce 96 bodů a Finům 101. Emil Lindholm a spolujezdkyně Reeta Hämäläinen se tedy těšili z drobného bodového náskoku, který jim mohl na úzkých a kluzkých rychlostních zkouškách japonské rally dát o trochu víc klidu.

Naděje polského dua však pohasly hned na druhé rychlostní zkoušce, kde bývalý šampion FIA Mistrovství Evropy v rally Kajetan Kajetanowicz a jeho spolujezdec Maciej Szczepaniak narazili při výjezdu ze slavného tunelu Isegami do zdi. Vůz byl natolik poškozen, že nebylo možné v soutěži pokračovat. Naopak Finům náročné rychlostní zkoušky vyhovovaly. Páteční etapu skončila posádka Lindholm/Hämäläinen na třetím místě se ztrátou necelých 9 sekund na vedoucí týmové kolegy Sami Pajari/Enni Mälkönen. Během sobotní etapy se pak Lindholm dostal do vedení se slušným náskokem více než 47 sekund. Vše ale změnil nedělní déšť. Po zvolení špatných pneumatik ztratila posádka Pajari/Mälkönen hodně času a nakonec se propadla na páté místo v kategorii WRC2. Během předposlední rychlostní zkoušky ustáli Lindholm/Hämäläinen hodiny bez poškození jejich vozu Škoda Fabia Rally2 evo, nabrali však více než minutovou ztrátu. Zbývala poslední rychlostní zkouška, ve které se stalo prioritou Finů přežít. Nakonec do cíle dojeli na celkovém 3. místě v kategorii WRC2, což jim v celkovém pořadí sezóny zajistilo titul s náskokem sedmi bodů před norskou posádku Mikkelsen/Eriksen.

Pro Lindholma to byl v letošní sezóně již druhý titul, protože zvítězil také v kategorii WRC2 Junior. „Upřímně řečeno, bude chvíli trvat, než si to uvědomíme. Zažili jsme těžké časy, ale jsem moc vděčný lidem, kteří nás stále podporují. Zdá se, že se to konečně vyplácí,“ řekl 26letý Lindholm. Body, které Mikkelsen s Lindholmem nasbírali v průběhu sezony, stejně jako získané body Lindholma a Pajariho během Japonské rally, zajistily týmu Toksport WRT podporovaného Škoda Motorsport titul v hodnocení týmů kategorie WRC2.

Poslední podnik Mistrovství světa přinesl ještě jednu výhru posádky startující s vozem Škoda Fabia Rally2 evo. Kromě japonského vítězství v nové kategorii WRC2 Masters pro jezdce starší 50 let získali Italové Mauro Miele a Luca Beltrame i titul pro celkové vítěze této kategorie. Mauro také zařídil nejlepší umístění vozu Škoda Fabia Rally2 evo v poslední Power Stage, kdy dojel na celkovém druhém místě. Před ním byl pouze Craigh Breen jedoucí s vozem FORD Puma Rally1. Pozornost si zasloužila také jízda bývalého jezdce Formule 1 Heikkiho Kovalainena. 41letý Fin vyhrál mistrovství Japonska a v premiérovém startu ve FIA Mistrovství světa skončil na vynikajícím čtvrtém místě kategorie WRC2.