Třetí vítězství v řadě navzdory extrémním podmínkám: ŠKODA triumfovala i na klíčovém trhu v Číně a v polovině sezóny FIA Asijsko-pacifického mistrovství v rally (APRC) míří za titulem.

Gaurav Gill / Glenn Macneall zvítězili v hodnocení APRC i na China Rally Zhangye a zůstávají tak po třech podnicích tohoto důležitého kontinentálního mistrovství neporaženi. Druhá posádka týmu ŠKODA MRF, Fabian Kreim / Frank Christian, skončila po působivé stíhací jízdě na třetím místě v klasifikaci APRC.

Po rally na Novém Zélandu a v Austrálii čekala v Číně na posádky zcela nová lokalita a úplně nový profil trati. Jelo se po částečně kamenitém a částečně písčitém podkladu ve stepi na okraji pouště Gobi. Extrémní podmínky vyžadovaly od posádek po celý víkend maximální nasazení. Teploty až 44 stupňů, extrémní sucho, a k tomu navíc velice náročná trať. Ale tým ŠKODA MRF se vypořádal i s touto výzvou.

Gaurav Gill / Glenn MacNeall, ŠKODA FABIA R5, Team MRF. APRC China Rally Zhangye 2016

Také Fabian Kreim podal v provincii Kan-su, ležící u mongolských hranic, výborný výkon. Po technických problémech na páté rychlostní zkoušce sobotní etapu nedokončil, ale v neděli se do rally vrátil a byl nejrychlejším mužem startovního pole, když vyhrál všechny rychlostní zkoušky závěrečného dne. Díky tomu se po dvou druhých místech na Novém Zélandu a v Austrálii opět prosadil na stupně vítězů v APRC, tentokrát na místo třetí.

Fabian Kreim / Frank Christian, ŠKODA FABIA R5, Team MRF. APRC China Rally Zhangye 2016

Tým ŠKODA Motorsport se v kategorii WRC2 zúčastní podniku FIA Mistrovství světa v rally v Německu (18. až 21. srpna), stejně jako Rally Čína (8. až 11. září). Tam dostane vůz ŠKODA FABIA R5 další příležitost předvést se na klíčovém trhu značky.

Číslo pro China Rally Zhangye: 1500

Vzhůru do výšin: China Rally Zhangye se konala ve výšce 1 500 metrů nad mořem. Díky tomu se jednalo o nejvýše situovaný podnik v celém kalendáři APRC. Pro lidi i techniku představovala velká nadmořská výška podstatně vyšší zátěž, neboť podíl kyslíku ve vzduchu byl nižší než na jiných rally.