ŠKODA udržuje na Finské rally vysoké tempo. Na osmém podniku FIA Mistrovství světa v rally (WRC) udávaly i v sobotu tón posádky, které vsadily na vozy ŠKODA FABIA R5. V jejich čele byla finská posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport Esapekka Lappi / Janne Ferm, která si upevnila vedení v průběžném hodnocení kategorie WRC2.

Jejich týmoví kolegové Pontus Tidemand / Jonas Andersson svedli napínavý souboj o další pozice s posádkou Teemu Suninen / Mikko Markkula, která závodí s vozem ŠKODA ze zákaznického programu. O vrchol dne se jednoznačně postaral Lappi, když vyhrál legendární zkoušku „Ouninpohja“ s pětisekundovým náskokem před vedoucím mužem průběžného hodnocení šampionátu Elfynem Evansem (Ford).

Vysoké rychlostní průměry, kterých posádky WRC 2 v sobotu na šotolinových tratích jihozápadně od univerzitního města Jyväskylä dosahovaly, ohromily i Tidemanda.

Pontus Tidemand / Jonas Andersson, ŠKODA Fabia R5, ŠKODA Motorsport. Rally Finland 2016.

Podle počtu měřených kilometrů nejdelší den Finské rally začal pro účastníky WRC2 se zpožděním. První průjezd zkouškou „Ouninpohja“ byl po nehodě jednoho z vozů kategorie WRC neutralizován. A v neděli by to mohlo být opět napínavé: pro oblast jižně od města Jyväskylä, kde se jedou vždy dvakrát závěrečné rychlostní zkoušky „Lempää“ a „Oittila“, jsou předpovídány lehké dešťové přeháňky.

Číslo dne: 9

Tým ŠKODA Motorsport a Esapekka Lappi vyhráli v pátek na Finské rally v kategorii WRC2 devět z jedenácti rychlostních zkoušek. Díky bezchybnému výkonu nechal „létající Fin“ za svými zády dokonce i devět posádek, které startují s výkonnějšími vozy kategorie WRC, a v celkové klasifikaci figuruje na desátém místě.