Estonská rallye nabídla další nádherné a napínavé souboje, které posádkám ve vozech ŠKODA FABIA Rally2 a Rally2 evo přinesla čtyři pódiová umístění v kategoriích WRC2 a WRC3. Již první den mohli diváci sledovat souboj dvou norských jezdců o průběžné první místo ve WRC2, Andrease Mikkelsena (ŠKODA FABIA Rally2 evo) a Madse Østberga (Citröen C3 Rally2). Rozdíl mezi posádkami byl zpočátku pouhých pár vteřiny, ovšem Østbergův defekt na šesté erzetě nahrál do karet Mikkelsenovi, který si poté první pozici pohlídal až do konce rallye a získal tak potřebné body k udržení průběžného vedení v kategorii WRC2. „Rád bych poděkoval týmu Toksport a značce ŠKODA za fantastický vůz, který mi poskytli. Jsem rád, že jsem jim mohl přinést vítězství, které si celý tým zaslouží. Rallye byla velmi náročná a my jsme museli být chytří a hlídat si, abychom se vyhnuli problémům,” vysvětlil Mikkelsen v cíli. Druhá posádka týmu Toksport WRT Marco Bulacia a Marcel Der Ohannesian mezitím bojovala o třetí místo, které na začátku závěrečného dne ztratila kvůli krátkému výjezdu z trati. Bezchybnou jízdou v posledních erzetách však ztracený čas získala zpět a umístila se na konečném třetím místě v kategorii WRC2.

Kategorii WRC3 dominoval od začátku mistr Evropy z roku 2020 Alexey Lukyanuk se spolujezdcem Yaroslavem Fedorovem, kteří na Světovém rallye šampionátu (WRC) startovali s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo úplně poprvé. Posádka Kajetan Kajetanowicz a Maciej Szczepaniak si připsala body za druhé místo, díky nimž snížila náskok průběžného lídra WRC3 a dalších sedm posádek se umístilo v první desítce této kategorie. „Jsem velmi hrdý na naše zákaznické posádky, které na Estonské rallye obsadily prvních devět míst v kategorii WRC3,“ komentoval výsledky šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Pojďme si společně připomenout tento úspěšný víkend na estonských šotolinových tratích připravenými tapetami na váš mobilní telefon.