Tisíce fanoušků sledovaly při 51. Rallye Šumava Klatovy triumf obhájců titulu Jana Kopeckého a Pavla Dreslera, kterým se na západě Čech podařilo zopakovat úspěch z loňského roku. Druhé místo se ztrátou 26,1 sekundy obsadili jejich týmoví kolegové Pontus Tidemand s Jonasem Anderssonem. Při úvodním podniku mistrovství České republiky v rally (MČR) 2016 obsadily posádky s Fabiemi R5 kompletní stupně vítězů.

„Je to skvělý začátek sezóny na domácí půdě naší značky. Před rokem Jan Kopecký a Pavel Dresler na Rallye Šumava Klatovy hned při světové premiéře oslavili s naším vozem ŠKODA Fabia R5 první vítězství. To, že náš soutěžní speciál byl úspěšný v tak rozmanitém startovním poli, je potvrzením skvělé práce celého týmu ŠKODA,“ řekl šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. Za oběma továrními posádkami se na třetím místě umístili Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou, startující rovněž s vozem ŠKODA Fabia R5.

Na úvodní rychlostní zkoušce soutěže, kterou na Šumavě provázelo nádherné počasí, si nejrychlejší čas připsal největší soupeř značky ŠKODA Václav Pech. Na zbývajících jedenácti testech ale již dominovaly zeleno-bílo-černé vozy továrního týmu ŠKODA Motorsport. Zkušený 34letý Kopecký převzal nejlepším časem na druhé rychlostní zkoušce vedení a nepustil jej až do cíle. Po 150 kilometrech na úzkých asfaltových silnicích slavil Kopecký před zraky nadšených fanoušků rally svůj třetí úspěch na tomto tradičním podniku. Předtím se zde z vítězství radoval v letech 2012 a 2015.

„Super vítězství za krásného počasí a nadšení fanoušci – co víc si přát. Naše Fabie R5 byla opět úžasně rychlá a spolehlivá. Pontus nám ale vítězství opravdu neulehčil,“ komentoval Jan Kopecký, který zajel nejrychlejší čas na sedmi rychlostních zkouškách, zatímco jeho švédský týmový kolega Tidemand na čtyřech.

„Byl to nádherný souboj, v němž Jan zaslouženě zvítězil. Tato rally v Česku pro mě byla obrovskou zábavou a zároveň i perfektní přípravou na následující starty v mistrovství světa v rally,“ komentoval úřadující asijsko-pacifický šampion Pontus Tidemand.

Od 19. do 22. května se posádky Tidemand/Andersson a Kopecký/Dresler zúčastní podniku mistrovství světa v Portugalsku v kategorii WRC2.

pic02

Číslo pro Rally Šumava Klatovy: 8

Zatímco před rokem se Jan Kopecký s Pavelem Dreslerem na Rallye Šumava Klatovy postarali o světovou soutěžní premiéru vozu ŠKODA Fabia R5, o pouhý rok později bylo ve startovní listině osm (!) těchto speciálů. Kromě obou továrních jezdců spoléhalo na Fabii R5 šest dalších posádek startujících v barvách zákaznických týmů. V první desítce konečné klasifikace se umístilo šest vozů ŠKODA. Kromě čtyř Fabií R5 se jednalo o jednu Fabii Super 2000 a jednu Fabii WRC.