Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem se stali absolutními mistry ČR pro rok 2015. Co je ale ještě důležitější – ŠKODA Fabia R5 je ve své premiérové sezoně nejlepším vozem domácích automobilových soutěží. Definitivně o tom rozhodla Barum Czech Rally Zlín – tradiční vrchol české rallyové sezony. Sezona snů pokračuje!

Horko, horko a zase horko. Barumka byla zatěžkávací zkouška se vším všudy, teplota uvnitř soutěžních vozů místy šplhala i přes 70 stupňů. Tovární posádka Kopecký-Dresler se s úmorným vedrem vypořádala se ctí a její zelenobílá střela R5 byla ve vedení po celou dobu soutěže. Sobotní první etapa byla ve znamení budování náskoku, v nedělní druhé etapě už šlo pouze tento náskok udržet. „Nemusíme vyhrát všechny zkoušky, teď to bude o dojetí do cíle,“ avizoval před druhou etapou Kopecký změnu taktiky.

Jak řekl, tak učinil. Chytrou a plynulou jízdou bez zbytečného rizika kontroloval pilot Fabie R5 svůj půlminutový náskok na úhlavního rivala Václava Pecha. Nehnal se bezhlavě za vítězstvím v každé „erzetě“, přesto jednu vyhrál. Také Pech zaznamenal jeden nejrychlejší čas a i on už pouze jistil svou pozici. Poslední stupínek na bedně udržel Polák Kajetan Kajetanowicz, bramborová medaile zbyla na běloruského rychlíka Alexeje Lukyanuk. Kajetanowicz si upevnil vedení v ME, protože jeho největší soupeř Craig Breen se po sérii defektů stihnul protlačit jen na 7. příčku. Solidního umístění na 5., resp. 6. místě dosáhli Pavel Valoušek a Jan Černý s vozy ŠKODA Fabia Super 2000. Mladoboleslavské technice patřila plná polovina elitní desítky zlínské soutěže, když osmý skončil Nizozemec Hermen Kobus (ŠKODA Fabia R5) a desátý Jan Jelínek (ŠKODA Fabia Super 2000).

Vítězství Kopeckého znamená, že se jezdec z Kostelce nad Orlicí stal rekordmanem populární Barumky. Vyhrál ji počtvrté, což se ještě nikomu nepovedlo. Současně si pojistil titul absolutního mistra České republiky. Z 5 dosud odjetých mistrovských soutěží jich 5 vyhrál a již nemůže být předstižen, přestože kalendář domácího mistráku počítá ještě s jedním rallysprintem v okolí Klatov. „Byl to úžasný víkend, díky celému týmu ŠKODA Motorsport. Auto je opravdu rychlé a spolehlivé, což je pro nás důležité,“ uzavřel Jan Kopecký tropickou Barum Czech Rally Zlín 2015 i své veleúspěšné účinkování v letošním mistrovství republiky.