Ole Christian Veiby

Jeho úkol byl jasný: aby Veiby vyhrál, musel by získat o sedm bodů více než jeho kolega v týmu MRF ŠKODA Gaurav Gill, který do Indické rally přicházel na prvním místě v celkovém hodnocení.

Gaurav Gill / Stéphane Prévot, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Team MRF. India Rally 2017
Gaurav Gill

Boj o vítězství v letošním ročníku šampionátu začal před více než deseti tisíci nadšenými fanoušky rally první zkouškou ve škole v Amber Valey. Gill byl o minimálních 0,2 sekundy rychlejší než Veiby a vše naznačovalo, že v indické džungli půjde o napínavý souboj.

Očekávání epického klání ale vzalo za své hned na druhé rychlostní zkoušce mezi kávovými plantážemi v okolí města Chikmagalur v jihozápadní části Indie, na níž musela posádka Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjærmoen náhle zpomalit. Pro Veibyho to byla hořkost s příchutí kávy, protože musel následujících šest rychlostních zkoušek dokončit s převodovkou, která v jeho voze ŠKODA FABIA R5 na konci umožnila jet pouze na třetí rychlostní stupeň.

Díky robustní konstrukci vozu ŠKODA FABIA R5 byl schopen dojet v poledne do servisní zóny v Chikmagaluru. Mechanici týmu MRF ŠKODA ukázali své schopnosti tím, že zvládli vyměnit převodovku a spojku během přibližně 20 minut, a Veiby tak zůstal v soutěži.

ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Team MRF. India Rally 2017
Gaurav Gill

Během závěrečného dne si bezchybnou jízdou a vítězstvím v Indické rally zajistil před nadšeně fandícími diváky v Chikmagaluru titul v šampionátu APRC.

ŠKODA má za sebou v prestižním Asijsko-Pacifickém šampionátu zcela jedinečné úspěchy. Od roku 2012 zde každý celkový vítěz jel s vozem ŠKODA. V prvních třech letech vítězové řídili atmosféricky plněné vozy ŠKODA FABIA S2000, česká značka na tento hattrick letos navázala ve své kategorii třetím vítězstvím v řadě s přeplňovaným vozem ŠKODA FABIA R5.