Po chladném začátku sezóny v Monte Carlu a Švédsku se kolotoč WRC konečně přesunul do tepla. Třetí rally světového šampionátu hostil mexický León. Rally Guanajuato México se poprvé jela jako podnik WRC v roce 2004 a v letošní sezóně se vrací po dvouleté přestávce. Tato soutěž je skutečnou zkouškou posádek a jejich strojů. Místní šotolina je náročná, hodně zatáčkovitá a plná nástrah v podobě příkrých srázů kolem tratí. Další výzvou je vysoká nadmořská výška, která závodníky dovede až do 2700 m n. m. Je to také jediná rally v kalendáři WRC, na které vítězná posádka dostává kovbojské boty.

První dvě městské zkoušky v nádherném prostředí starobylého Leónu vyhrála finská posádka Lindholm/Hämäläinen s vozem Škoda Fabia Rally2 evo, která se držela v popředí celou soutěž. Během páteční etapy se do čela dostal Gus Greensmith jedoucí s novým vozem Škoda Fabia RS Rally2, který se zpočátku o provizorní první místo přetahoval s posádkou Solberg/Edmondson, jedoucí se stejným vozem. Tomuto souboji však během RZ6 učinil přítrž Solbergův defekt, při kterém Švéd nabral ztrátu téměř dvou minut. Od té doby Greensmith na první pozici nikoho nepustil. „Od SS6 jsem měl celou rally pod kontrolou. Když jsme potřebovali zrychlit, dokázali jsme se všem vzdálit a pak už to bylo jen o tom, abychom to kontrolovali a nedělali chyby. Je to perfektní způsob, jak začít sezónu,” zhodnotil v cíli britský jezdec.

Vzhledem k nehodě Esapekka Lappiho na RZ11 byly během soboty pro kategorii WRC2 zrušeny čtyři rychlostní zkoušky. Oliver Solberg dokázal i tak několika velmi rychlými časy během soboty a neděle stáhnout skoro minutu své ztráty a v cíli Rally Mexico mu patřilo celkové třetí místo v kategorii WRC2. Druhá skončila posádka Emila Lindholma, který těžil hlavně z konzistentního výkonu během celé rally. Fin si v cíli pochvaloval hlavně dobrý bodový zisk: ”Podařilo se nám to, co jsme chtěli. Ale musíme být upřímní – bylo to víceméně proto, že ostatní jezdci měli problémy. Dobré body do šampionátu a mnoho ponaučení.” Vítězem se stal Gus Greensmith s náskokem 32,9 sekundy. Vozy Škoda Fabia Rally2 obsadily první tři místa a vyhrály celkem 18 z 19 rychlostních zkoušek.

Více informací o Rally Mexico najdete v tiskové zprávě.