ŠKODA vstoupila do Finské rally velmi slibně. Finové Esapekka Lappi / Janne Ferm s vozem FABIA R5 týmu ŠKODA Motorsport vyhráli devět z jedenácti pátečních rychlostních zkoušek a v kategorii WRC2 vedou s náskokem 42,5 sekundy před nejbližšími ze svých pronásledovatelů.

Jejich švédští týmoví kolegové Pontus Tidemand / Jonas Andersson zakončili den na třetí pozici (+ 43,8 sekund). Mezi obě tovární posádky ŠKODA se vklínila finská dvojice Teemu Suninen / Mikko Markkula, která v této sezóně s vozem FABIA R5 ze zákaznického programu ŠKODA vyhrála v kategorii WRC2 již tři podniky FIA Mistrovství světa v rally.

Jeho týmový kolega Tidemand se postupně zlepšoval a zejména v pátek odpoledne sváděl na mimořádně rychlých šotolinových tratích západně a severně od univerzitního města Jyväskylä napínavý souboj se Suninenem, startujícím také s vozem ŠKODA. Na většině rychlostních zkoušek oba dělilo jen několik desetin sekundy.

Pontus Tidemand / Jonas Andersson, ŠKODA Fabia R5, ŠKODA Motorsport. Rally Finland 2016.

Finská rally odstartovala již ve čtvrtek večer diváckou zkouškou před tisíci fanoušků v centru Jyväskylä. A také tady byl Lappi nejrychlejší. Za slunečného počasí a při teplotách dosahujících 25 stupňů Celsia absolvovaly posádky v pátek dalších jedenáct rychlostních zkoušek o délce 146,85 km. V sobotu je na programu osm rychlostních zkoušek, včetně dvou průjezdů legendárním testem „Ouninpohja“.

Číslo dne: 9

Tým ŠKODA Motorsport a Esapekka Lappi vyhráli v pátek na Finské rally v kategorii WRC2 devět z jedenácti rychlostních zkoušek. Díky bezchybnému výkonu nechal „létající Fin“ za svými zády dokonce i devět posádek, které startují s výkonnějšími vozy kategorie WRC, a v celkové klasifikaci figuruje na desátém místě.