Šestým podnikem německého šampionátu v automobilových soutěžích (DRM) 2016 byla víkendová Thüringen Rallye, která se jela v okolí východoněmeckého města Pößneck. Vynikající víkend prožila především posádka Fabian Kreim / Frank Christian, která s vozem ŠKODA Fabia R5 týmu ŠKODA AUTO Deutschland vybojovala v DRM třetí vítězství v řadě a čtvrté v letošní sezóně. Díky tomu si upevnila vedoucí pozici v průběžném hodnocení šampionátu.

Kreim s Christianem vyhráli osm z deseti rychlostních zkoušek a do cíle svou Fabii R5 dovezli s téměř 40sekundovým náskokem před nejbližšími z pronásledovatelů.

Na některých „erzetách“ se představil také Mattias Kahle s legendárním vozem ŠKODA 130 RS, který sice nezávodil, ale i jako tzv. VIP taxi dokázal pobavit jak diváky podél tratí, tak hosty společnosti ŠKODA AUTO Deutschland, kteří měli možnost usednout na sedadlo spolujezdce po boku bývalého německého šampiona.

Atmosféru soutěže přibližuje následující fotogalerie.