Přibližně 16 000 fanoušků motorsportu se přišlo podívat na akci GP Ice Race v rakouském Zell am See. Jezdci s vozy ŠKODA je bavili v rámci soutěže nazvané Ice Race of Champions, kdy mezi sebou o vítězství bojovali čtyři špičkoví rallyoví jezdci s vozy ŠKODA FABIA R5 evo. Při jízdách ve sněžné aréně byl nakonec nejrychlejší mistr Německa Fabian Kreim, za ním skončil rakouský vicemistr Julian Wagner. Třetí místo v konečném hodnocení obsadil mistr Slovenska Martin Koči a čtvrté juniorský mistr Evropy Filip Mareš z České republiky.

Unikátní akce GP Ice Race se konala během prvního únorového víkendu a sjelo se na ní přibližně 150 jezdců s historickými i moderními závodními a rallyovými vozy. ŠKODA Motorsport při té příležitosti uspořádala souboj šampionů, ve kterém své síly v sérii duelů poměřila čtveřice úspěšných jezdců z loňské sezóny. K dispozici měli dvojici identických vozů ŠKODA FABIA R5 evo (jeden v červeném a druhý v zeleném provedení) a také veškeré zázemí a podporu továrního týmu.

Pro vítězství v soutěži Ice Race of Champions bylo potřeba dosáhnout nejvyššího součtu bodů ze sobotních i nedělních jízd. Šampionem mezi šampiony se stal Fabian Kreim, který v sobotu zvítězil a v neděli byl na druhém místě. Mimochodem, právě Kreim vyhrál i prosincový souboj šampionů na motokárách, kde byla konkurence ještě větší. Za ním dojel Julian Wagner, jenž v sobotu obsadil třetí a v neděli první místo. Jako poslední na stupních vítězů stanul Martin Koči, který byl první den druhý a v neděli čtvrtý. Pro čtvrtého Filipa Mareše byla akce vítanou příležitostí k přípravě na nadcházející Švédskou rallye.

Jan Kopecký, který v roce 2019 na GP Ice Race s vozem ŠKODA FABIA R5 zvítězil ve své kategorii, a zároveň je mistrem světa kategorie WRC 2 z roku 2018 a sedminásobným mistrem České republiky, si letošní závod užil v roli kouče mladých jezdců a současně za volantem vozu ŠKODA FABIA R5 evo bavil diváky při předváděcích jízdách.