Premiéra vozu Škoda Fabia RS Rally2 na Mistrovství světa v rally dokázala, že rychlost tomuto autu rozhodně nechybí! Zákaznické posádky s novým vozem vyhrály na Rallye Monte-Carlo celkem 16 z 18 rychlostních zkoušek ve třídě RC2 a čtyři vozy skončili v TOP 10 této třídy. Fabia RS Rally2 také dominovala v kategorii WRC2 Masters Cup, kde získala první dvě místa.

Rallye Monte-Carlo absolvovalo s novým vozem Škoda Fabia RS Rally2 celkem sedm posádek a čtyři z nich skončily v první desítce třídy RC2. Většina posádek jedoucích s vozy třídy RC2 se na Rallye Monte-Carlo rozhodla sbírat body v kategorii WRC2. Tuto možnost mají pouze na 7 podnicích z celkových 13. Oliver Solberg si ale Rallye Monte-Carlo nezařadil mezi těchto sedm soutěží a tuto rally využil k tomu, aby si na nový vůz Fabia RS Rally2 co nejlépe zvykl. A dařilo se mu to parádně. Jeho celkový čas sice ovlivnil defekt a poté kontakt se skálou, ale na 10 rychlostních zkouškách z celkových 18 zajel Solberg nejrychlejší čas třídy RC2. Mimochodem tým Toksport WTR dokázal Solbergovo auto po poměrně dramatickém kontaktu se skálou během krátkého servisu opravit a Oliver byl následně v dalších dvou rychlostních zkouškách nejrychlejší. Potvrdil tak nejen rychlost, ale i odolnost nového vozu.

Posádkám, které se naopak rozhodly sbírat body již na "Monte", se ale také dařilo. V kategorii WRC2 patřilo čtvrté místo posádce Erik Cais/Petr Těšínský z týmu Orsák Rally Sport. „Je to úžasné. Můj tým připravil neuvěřitelné auto, víkend byl perfektní,“ řekl Cais. Sedmé místo obsadila posádka týmu Toksport WRT Marco Bulacia/Alex Coronado (BOL/E), také s vozem Fabia RS Rally2. Umístění v TOP 10 této kategorie se také dočkal předchůdce nového vozu, Škoda Fabia Rally2 evo s britskou posádkou Chris Ingram/Craig Drew.

První rally nové sezóny byla také premiérou nově vytvořené kategorie WRC Masters Cup. Kategorii vyhrazenou pro jezdce starší 50 let ovládly posádky s vozy Škoda, které obsadily prvních šest příček. První místo vybojoval François Delecour, celkový vítěz "Monte" z roku 1994, za kterým se umístili úřadující mistři světa kategorie WRC2 Masters Mauro Miele/Luca Beltrame z Itálie.

Více informací o Rallye Monte-Carlo najdete v tiskové zprávě.