Byla to premiéra ve velkém stylu. ŠKODA Fabia R5 absolvovala při China Rally Longyou svůj první start v rámci asijsko-pacifického šampionátu v rally (APRC) a navzdory náročným podmínkám byla neporazitelná. Posádka Pontus Tidemand/Emil Axelsson vyhrála všech 13 rychlostních zkoušek a s velkým náskokem zvítězila také v celkovém hodnocení soutěže.

Tidemand s Axelssonem si připsali druhé velké vítězství během dvou po sobě následujících víkendů. O týden dříve se při Rally Catalunya radovali ze svého premiérového triumfu v barvách týmu ŠKODA v mistrovství světa v rally v kategorii WRC 2.

Navzdory náročnému přeletu a sedmihodinovému časovému rozdílu nedali konkurenci šanci ani na deštivé China Rally Longyou. 230 kilometrů bahnitých šotolinových tratí a kluzkých betonových cest zvládli Švédové s rozvahou a při šestém podniku APRC 2015 už popáté zvítězili. O náročnosti soutěže svědčí odstoupení mnoha soupeřů, mezi kterými byl ve čtvrté etapě také Tidemandův kolega z týmu ŠKODA MRF Gaurav Gill.

„Tato rally si od nás vyžádala všechno a ukázala, jaký špičkový pracovní nástroj v našem voze ŠKODA Fabia R5 máme k dispozici,“ radoval se Pontus Tidemand z dokonalého závěru sezóny. „Během jediného týdne jsme vybojovali dvě důležitá vítězství ve Španělsku a v Číně. O tom jsme se s Emilem neodvažovali ani snít. Zisk titulu v APRC je pro nás vrcholem úžasného prvního roku u značky ŠKODA. Děkuji celému týmu.“

ŠKODA se letos počtvrté v řadě stala vítězem APRC v hodnocení značek. Pontus Tidemand a Emil Axelsson se stali šampiony APRC v klasifikaci jezdců a spolujezdců.