Sezóna 2021 byla v podání Andrease Mikkelsena i celého týmu TOKSPORT WRT opravdu velkolepá. Přinášíme 5 nejzajímavějších momentů z pohledu Andrease. Jaké byly klíčové momenty sezóny korunované tituly WRC2 a ERC? Pojďme to zjistit.

RALLYE MONTE CARLO
Myslím, že bychom měli začít Rallye Monte Carlo, protože to byla první rallye sezóny. Podařilo se nám ji celkem pohodlně vyhrát a získali jsme maximum bodů včetně bonusu za Power stage, i když jsme se jednou přetočili. Chtěli jsme, aby to byl opravdu přesvědčivý výsledek, což se podařilo, takže za mě to byl rozhodně jeden z top momentů letošní sezóny.

Zákulisí: Andreas vyhrál slavnou Rallye Monte Carlo s komfortním náskokem větším než 1,5 minuty. To byl opravdu slibný začátek sezony 2021 a vyhlášení útoku na WRC2 titul.

CROATIA RALLY
Jako druhý vrchol bych určitě označil Chorvatsko, kde jsme vyhráli Power stage s poměrně velkým náskokem. Byli jsme také hodně blízko k tomu sebrat pár bodů i WRC vozům. Tahle jízda byla opravdu šílená. Tlačil jsem úplně na maximum.

Zákulisí: Andreas měl v Chorvatsku smůlu hned v začátku rallye. Během druhé rychlostní zkoušky urazil kolo a nabral obrovskou časovou ztrátu, ale nevzdal to. Vyhrál Power stage rozdílem třídy s náskokem téměř 8 sekund na další vozy RC2. Touto velkolepou jízdou porazil i 3 vozy z kategorie WRC!

RALLY ESTONIA
Třetí bude pravděpodobně Estonsko. Estonská rallye pro nás letos byla skvělá. Před ní jsme měli několik ošidných soutěží, které se úplně nepovedly, ale podařilo se nám vše otočit a tuto rallye vyhrát, což bylo opravdu skvělé. Takže to byl určitě jeden z dalších důležitých vrcholů sezóny.

Zákulisí: Letos se v Estonsku odehrál opravdu těsný souboj s Madsem Østbergem. Andreas však opět prokázal svou rychlost a zkušenosti. Vyhrál 11 rychlostních zkoušek a na konci měl o 6 sekund rychlejší celkový čas. O pouhých 6 sekund po 315 km dlouhé rallye! (bez započtení Madsovy páteční penalizace 10 sekund). Fantastické vítězství!

ACROPOLIS RALLY GREECE
A pak naše vítězství na Akropoli. V Řecku šlo všechno dobře už od začátku, navíc tu týmový kolega Marco Bulacia také odvedl skvělou práci a skončil na druhém místě. Celou rallye to s ním byl velmi těsný souboj. V závěru na nás čekaly opravdu záludné podmínky na trati, ale zvládli jsme to a nakonec vyhráli.

Zákulisí: První místo v Řecku bylo třetím vítězstvím v sezóně 2021. Pro tým TOKSPORT WRT to byl velký úspěch, protože Andreas s Marcem vyhráli 11 z 15 rychlostních zkoušek a dokázali získat double pro tým. Velká nálož bodů z Řecka hrála klíčovou roli v pozdějším boji o šampionát.

AZORES RALLYE A RALLY SERRAS DE FAFE E FELGUEIRAS
Posledním vrcholem sezóny pak byly dvě rallye, které jsme absolvovali v rámci ERC. Vítězství na Azorské rallye, která patří k mým oblíbeným soutěžím, a Fafe. Na obou soutěžích jsme svedli velký boj s Dani Sordem. V obou rallye se nám však nakonec podařilo dostat se na první místo.

Zákulisí: Díky těmto dvěma vítězstvím se Andreas stal mistrem ERC pro rok 2021. Chytrá jízda a volba pneumatik umožnily Andreasovi odolat tlaku Daniho a během závěrečného dne Azorské rallye dokázal získat 16-ti sekundový náskok. Dani Sordo šel na konci prvního dne na Fafe přes střechu, ale v neděli se vrátil s působivou rychlostí. Od ranních rychlostních zkoušek opravdu tvrdě tlačil a snažil se vyprovokovat Adrease k chybě. To se ale nestalo. Tak se zrodilo druhé ERC vítězství v řadě!