Soukromé týmy s vozy ŠKODA FABIA R5 opět bodovaly na evropských soutěžích. Konkrétně v Itálii, Bulharsku a Francii, kde dokonce porazily vozy kategorie WRC. Cenný skalp v podobě vozů Citroën DS3 a C4 WRC si připsal Francouz Sylvain Michel, který vyhrál svůj domácí podnik Rallye Terre de Langres – Haute Marne. Talentovaný 27letý jezdec dosáhl na první místo po těsném souboji s vozy vyšší kategorie WRC. S náskokem pouhé jedné vteřiny překonal druhého jezdce Thomase Baudoina s vozem Citroën C3 R5 a třetího Lionela Bauda startujícího na Citroënu DS3 WRC. Michel tak navázal na předchozí úspěšné soutěže a útočí na titul, který získal poprvé v roce 2016 rovněž s vozem FABIA R5.

Italská Rally di Roma Capitale patřící do kalendáře FIA ERC potvrdila stabilně vysokou účast týmů s vozy ŠKODA FABIA R5, které zde zvítězily v letech 2015, 2016 a 2018. Ani letos tomu nebylo jinak a první místo získali Giandomenico Basso a jeho spolujezdec Lorenzo Granai. Asfaltovou soutěž částečně vedoucí historickou částí Říma dokončili s náskokem 23 sekund před Simonem Campedellim s vozem Ford Fiesta R5. Třetí místo obsadila posádka Crugnola – Ometto startující rovněž se soukromým vozem FABIA R5.

Velký úspěch si připsal také Miroslav Angelov během bulharské Rally Tvarditsa. Po konzistentním výkonu dojel s velkým náskokem 32,6 sekundy na první pozici. Bulharský jezdec tak zopakoval vítězství z loňského roku, které bylo zároveň jeho prvním v kariéře. Během své první sezóny za volantem vozu FABIA R5 dominoval téměř každé rallye, a i přes vážnou nehodu dokázal získat národní titul. Tento úspěch chce 46letý jezdec zopakovat i v tomto roce. První úspěšně odjeté soutěže tomu jasně nasvědčují.