Nicolás Fuchs z Peru se svým argentinským spolujezdcem Fernandem Mussanem podali při Argentinské rally skvělý výkon a s vozem ŠKODA Fabia R5 zvítězili v hodnocení šampionátu WRC2.

Fuchs se v dobrém světle představil už při předchozím podniku mistrovství světa v rally, když při Rally Guanajuato México obsadil čtvrtou příčku v kategorii WRC2. V Argentině podával po celý víkend velmi vyrovnané výkony a dokázal si poradit s náročnými podmínkami, kterým museli všichni účastníci soutěže čelit.

Hned od první rychlostní zkoušky se ujal vedení ve WRC2, ale pak došlo k poškození čerpadla posilovače řízení, po kterém měl jezdec plné ruce práce s ovládáním vozu, zatímco rychlostní stupně musel řadit spolujezdec Mussano.

Ovšem Fuchs ustál jak toto drama, tak defekt, jenž jej potkal později. Peruánec dokázal jet přiměřeně agresivně, vyhrál několik rychlostních zkoušek a do cíle dorazil s náskokem více než čtyř a půl minuty před nejbližším z rivalů ve WRC2 a jako desátý v absolutním pořadí. Díky tomu se radoval ze svého prvního triumfu ve WRC2. ŠKODA Fabia R5 vyhrála druhý podnik WRC2 v řadě. O předchozí výhru v Mexiku se zasloužil Fin Teemu Suninen.

„Soutěž byla náročnější, než jsme čekali, a chvílemi jsem měl pocit, že máme opravdu smůlu. O vítězství právě na této rally jsme moc stáli, proto z něj máme obrovskou radost,“ hodnotil Nicolás Fuchs. „Drželi jsme se své strategie a to se nám vyplatilo. Fernando byl po celou dobu skvělý a pochvala patří také celému týmu a mechanikům tady i doma v Limě. Teď už se těšíme na Portugalskou rally.“

pic02

Výborný výkon podal také Abdulaziz Al-Kuwari, který se svým irským spolujezdcem Killianem Duffym a s Fabií R5 v barvách Culture & Sport Qatar Rally Teamu obsadil třetí místo ve WRC2 a čtrnácté absolutně.

Al-Kuwari s Duffym po Fuchsových problémech jistou dobu vedli, ale také v jejich případě si náročné podmínky vybraly svou daň, když posádka udělala se svou Fabií R5 kotrmelec. Rychle se však dokázala do soutěže vrátit a v cíli se radovala ze třetího místa ve WRC2.

„V levotočivé zatáčce jsme šli přes střechu a trvalo dlouho, než jsme vůz dostali zpátky na trať,“ popsal Abdulaziz Al-Kuwari. „Měnili jsme pravé zadní kolo, které bylo prázdné, a další čas ztrátu jsme nabrali proto, že jsme do cíle rychlostní zkoušky dojížděli jen s pohonem dvou kol.“

Tým dokázal vůz opravit a zaslouženou odměnou pro něj bylo nejen to, že Al-Kuwari s Duffym soutěž dokončili, ale také body, které získali do hodnocení WRC2 za třetí příčku v cíli.

Méně štěstí měla posádka Didier Arias/Hector Nunes startující v Argentině s Fabií R5 týmu TGS Worldwide OU. Paraguayci museli odstoupit po patnácté rychlostní zkoušce.

Kolotoč světového šampionátu v rally se nyní vrací do Evropy. Pátý podnik sezony hostí od 19. do 22. května Portugalsko. Při Portugalské rally budou o body do hodnocení WRC2 bojovat také všechny tři posádky továrního týmu ŠKODA Motorsport.