Během svého třetího účinkování na tomto středomořském ostrově dosáhli svého prvního vítězství v kategorii WRC2 a na 19 absolvovaných rychlostních zkouškách zajeli 13 nejrychlejších časů. Pro Jana Kopeckého je vítězství na Sardinii jeho třetím triumfem v kategorii WRC2, je to také jeho první rally v rámci WRC, která se jela na šotolinovém povrchu. Na druhém místě dojela posádka s vozem ŠKODA FABIA R5 Ole Christian Veiby / Stig Rune Skjaermœn týmu Printsport, kteří zajeli tři nejrychlejší časy kategorie WRC2.

Ole Christian Veiby / Stig Rune Skjærmoen, ŠKODA FABIA R5, Printsport Oy. Rally Italia Sardegna 2017

Poslední čtyři rychlostní zkoušky s celkovou délkou 42 kilometrů, které se odjely během slunečné neděle, byly pro všechny týmy velmi náročné.

Ole Christian Veiby

Druhá pozice v rámci WRC2 pro něj znamenala posun na šesté místo v šampionátu World Rally Championship, těsně za Jana Kopeckého.

Rally Italia Sardegna 2017 - Výběr toho nejlepšího

Český šampión svedl na Sardinii prestižní souboj s jezdcem Fordu Ericem Camillim (na Sardinii nejel o body v kategorii WRC2) o vítězství ve třídě R2. Na konci druhé etapy měl Kopecký náskok 0,9 sekundy. V průběhu posledního dne se jezdec ŠKODA rozhodl pro bezpečné vítězství v kategorii WRC2.

Jan Kopecký

Předposlední zkouška byla přerušena kvůli nehodě Haydona Paddona, jenž se svým vozem zablokoval trať. Poslední krátká zkouška znamenala pro Jana Kopeckého a jeho spolujezdce Pavla Dreslera 13. vítěznou rychlostní zkoušku na Italské rally na Sardinii.

Jan Kopecký / Pavel Dresler, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rally Italia Sardegna 2017

Šéf ŠKODA Motosport Michal Hrabánek byl s výkonem české posádky spokojený.

Michal Hrabánek

Na stupních vítězů ve městě Alghero tým ŠKODA Motorsport oslavil sedmý článek své vítězné série v sezóně 2017, celkově jde o desátý triumf ve WRC2 v řadě pro vůz ŠKODA FABIA R5. Z posledních 18 podniků WRC 2 zvítězila česká automobilka v 17 rally.

Rally Italia Sardegna 2018 – Konečné výsledky WRC2:
1. Jan Kopecký / Pavel Dresler (CZE/CZE) FABIA R5 3:42:33,3
2. Ole Christian Veiby / Stig Rune Skjærmoen (NOR/NOR) FABIA R5 + 3:02,06
3. Nicolas Ciamin / Thibault de la Haye (FRA/FRA) Hyundai i20 R5 + 3:18,07

Číslo dne: 7

Šťastná sedmička znamená pro značku ŠKODA sedmé vítězství v řadě v šampionátu World Rally Championship (WRC 2) v roce 2017.