Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Andersem Jæger-Synnevaagem zvítězila s vozem ŠKODA FABIA R5 na Korsické rally v kategorii WRC 2 neohroženě stylem start-cíl. Druhá tovární posádka, Jan Kopecký a Pavel Dresler, po problémech s řízením během prvního dne nakonec skončila po stíhací jízdě na 7. místě v kategorii WRC 2. Připsala si tím důležité body do šampionátu.

Jan Kopecký / Pavel Dresler, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Tour de Corse 2017

Také Jan Kopecký byl po problémech s řízením během prvního dne nakonec v cíli spokojený.

S body získanými za 7. místo je nyní Kopecký na šesté pozici v celkovém hodnocení šampionátu WRC 2.

Smůlu měla mladá norská posádka Ole Christian Veiby / Stig Rune Skjaermœn. Defekt na nejdelší rychlostní zkoušce během finálového dne stál tuto dvojici do té doby jasné čtvrté místo. Veiby se ale během své první asfaltové rally ukázal v tom nejlepším světle a po Korsické rally se posunul na 5. místo v žebříčku WRC 2.

Ve třídě WRC 2 slaví ŠKODA nejen čtvrté vítězství v řadě, Andreas Mikkelsen a Pontus Tidemand (ten na Korsice nestartoval) jsou navíc se shodným ziskem 50 bodů společně ve vedení šampionátu.