Pontus Tidemand / Jonas Andersson, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rally Poland 2017

Poslední den se počasí znovu zhoršilo a stejně jako během prvního dne, i v neděli bylo deštivo. Intenzivní srážky opět proměnily šotolinové povrchy v regionu Mazurských jezer ve velmi kluzké a zrádné trati. Poté, co Pontuse Tidemanda postihl v sobotu odpoledne defekt, který jej stál hodně času, byl souboj o první místo v kategorii WRC2 v podstatě rozhodnutý. Mladý jezdec Ole Christian Veiby si zásluhou bezchybné a koncentrované jízdy dojel pro své první vítězství v mistrovství světa kategorie WRC2 a posunul se díky němu na druhé místo v celkovém hodnocení letošního šampionátu.

Michal Hrabánek

Pontus Tidemand byl nejrychlejší na třech z posledních čtyř rychlostních zkoušek v kategorii WRC2, což mu upevnilo druhé místo v cíli a přineslo zisk potřebných bodů do celkového hodnocení šampionátu.

Pontus Tidemand

Osmá rally mistrovství světa opět ukázala, že ŠKODA FABIA R5 je jednoznačně nejrychlejším a nejspolehlivějším vozem kategorie WRC2. Na konci Polské rally v Mikolajki byly týmy s vozy ŠKODA na prvních čtyřech místech v kategorii WRC2. V celkovém hodnocení po osmi odjetých podnicích mistrovství světa vede v kategorii WRC2 Pontus Tidemand se 118 body před Ole Christianem Veibym (68 bodů).

Rally Poland 2017 – Konečné výsledky WRC2:
1. Veiby / Skjærmoen (NOR/NOR) ŠKODA FABIA R5 2:53:39,3 hod
2. Tidemand / Andersson (SWE/SWE) ŠKODA FABIA R5 +32,9 s
3. Gilbert / Jamoul (FRA/BEL) ŠKODA FABIA R5 +4:20,3 min
4. Guerra jr. / Cué (MEX/ESP) ŠKODA FABIA R5 +7:04,9 min

Číslo dne: 8

Od první letošní rally mistrovství světa v Monte Carlu vyhrály týmy s vozy ŠKODA FABIA R5 každý z osmi podniků kategorie WRC2.