Tři vítězství značky ŠKODA. Armin Kremer triumfoval na německé Rallye Wartburg, Mikko Lehessaari vyhrál finskou Xerox Ralli a Gaurav Gill si v Číně připsal třetí vítězství v řadě v asijsko-pacifickém mistrovství.

Armin Kremer po vítězství na Rallye Wartburg věří v dobrý výsledek na Německé rally

Armin Kremer se spolujezdcem Pirminem Winklhoferem (na titulní fotografii) se na sedmém podniku sezóny německého mistrovství představili ve skvělé formě. Trojnásobný německý šampión Kremer při Rallye Wartburg dominoval a své nejbližší soupeře porazil rozdílem 28 sekund.

Německá posádka s vozem ŠKODA FABIA R5, o jehož přípravu se stará tým BRR Baumschlager Rallye & Racing, vyhrála patnáct z osmnácti rychlostních zkoušek a vedla od prvního až do posledního testu.

Vzhledem k tomu, že účast na Rallye Wartburg byla pro Kremera přípravou na start na blížící se Německé rally, vstoupí posádka Kremer / Winklhofer do tohoto podniku mistrovství světa s velkými nadějemi.

Armin Kremer / Pirmin Winklhofer, ŠKODA FABIA R5, BRR Baumschlager Rallye & Racing Team. Rallye Wartburg 2016 (Foto: Simon Stäudten)

Ovšem se svým vystoupením na Rallye Wartburg mohl být spokojen nejen Kremer. Na stupně vítězů se vešla ještě jedna posádka se soutěžním speciálem značky ŠKODA, a to Dominik Dinkel / Christina Kohl. S vozem ŠKODA FABIA S2000 týmu Brose Motorsport dokončila podnik na třetím místě a tatáž příčka jí patří v průběžné klasifikaci mistrovství.

Rovněž v rámci přípravy na Německou rally se Rallye Wartburg zúčastnila i dvojice Abdulaziz Al-Kuwari / Killian Duffy s vozem ŠKODA FABIA R5, která v cíli obsadila páté místo. O umístění na stupních vítězů ji pravděpodobně připravila chyba na patnácté rychlostní zkoušce (Power Stage).

Vedoucí posádka průběžného pořadí německého šampionátu Fabian Kreim / Frank Christian Rallye Wartburg vynechala kvůli účasti v podniku FIA asijsko-pacifického mistrovství. Kvůli této absenci se její náskok v čele tabulky německého šampionátu ztenčil na pouhých devět bodů. O to napínavější bude další podnik mistrovství, kterým bude ve dnech 9. a 10. září Rallye Niedersachsen.

Mikko Lehessaari / Reeta Hämäläinen, ŠKODA FABIA R5, Hannu's Rally Team. XEROX Ralli 2016 (Foto: Marko Kyöstilä)
Mikko Lehessaari / Reeta Hämäläinen, ŠKODA FABIA R5, Hannu’s Rally Team. XEROX Ralli 2016 (Foto: Marko Kyöstilä)

Mikko Lehessaari vyhrál Xerox Ralli. Finské mistrovství znovu nabírá na obrátkách

Mikko Lehessaari se spolujezdkyní Reetou Hämäläinen a vozem ŠKODA FABIA R5 Hannu´s Rally Teamu vyhráli s náskokem více než čtyřiceti sekund Xerox Ralli, přestože se jednalo o jejich první podnik po dvouměsíční přestávce.

Jednou dole, jednou nahoře – asi tak se dá charakterizovat první sezona této finské dvojice s vozem ŠKODA FABIA R5. Proto by Lehessaari s Hämäläinen rádi stavěli budoucí potenciální úspěchy právě na výsledku z Xerox Ralli.

Dalším podnikem finského mistrovství bude ve dnech 19. a 20. srpna Ralli Turku.

Thomas Preston / Jack Morton, ŠKODA FABIA R5. Tyneside Stages 2016

STRUČNÝ PŘEHLED

• Posádka Gaurav Gill / Glenn Macneall s vozem ŠKODA FABIA R5 zvítězila ve třetím podniku FIA asijsko-pacifického mistrovství (APRC), jímž byla Čínská rally. Díky třetímu triumfu v řadě dvojice navýšila svůj náskok v průběžném pořadí šampionátu. V celkové klasifikaci podniku obsadila posádka Gill / Macneall s vozem připraveným společností Racetorque Engineering a startujícím pod hlavičkou týmu ŠKODA MRF druhou příčku. Fabian Kreim se spolujezdcem Frankem Christianem dokončili Čínskou rally na třetím místě v hodnocení asijsko-pacifického mistrovství. Více o Čínské rally si přečtěte v reportáži ze soutěže.

• Vůbec poprvé byla polská Rally Rzeszow součástí kalendáře mistrovství Evropy (ERC) a asi příliš nepřekvapí, že čelu výsledkové listiny dominovaly domácí posádky. Raul Jeets se spolujezdcem Andrusem Toomem s vozem ŠKODA FABIA R5 týmu Sports Racing Technologies obsadili deváté místo. Top 10 uzavírali Antonín Tlusťák se spolujezdcem Ivem Vybíralem. Jedenácté místo v cíli patřilo posádce Filip Nivette / Kamil Heller.

• V cíli Rali Vinho da Madeira dělily přední posádky jen malé rozestupy. Miguel Campos se spolujezdcem Victorem Caladem dokončil podnik se ztrátou čtyřiceti sekund na vítěze, ovšem nestačilo to na lepší umístění než na páté místo. Posádka Pedro Meireles / Mário Castro obsadila sedmou příčku a Miguel Barbosa / Miguel Ramalho s vozem týmu BP Ultimate ŠKODA skončili devátí.

• Thomas Preston se spolujezdcem Jackem Mortonem využili účasti v soutěži Tyneside Stages k přípravě na další podnik britského mistrovství (BRC). Posádka v jednotlivých rychlostních zkouškách zajela několik pěkných časů a celkově obsadila čtvrté místo. „S naším výkonem v tomto podniku jsem spokojený, protože to byla teprve naše druhá rally na asfaltu s novým vozem,“ říká Thomas Preston. „Nicméně cítím, že bychom mohli být ještě rychlejší, a proto se těším na další podnik britského mistrovství, kterým bude Rally Isle of Man.“

• Posádka Ilario Bondioni / Elia Ungaro s vozem ŠKODA FABIA R5 týmu DP Autosport obsadila druhé místo v italském podniku Ronde AC Brescia – Memorial Gianmaria Mazzoliho.

SLEDUJTE TENTO VÍKEND

Gustavo Saba / Fernando Mussano, ŠKODA FABIA R5. Rally del Alto Paraná 2016 (Foto: IGUA Daniel Halac)

Rally Acosta Ñu

Základní informace:
Region Cordillera, východně od Asiunciónu v Paraguayi, 12. – 14. srpna, 5. podnik paraguayského mistrovství, šotolinová soutěž, 10 rychlostních zkoušek, cca 175 měřených kilometrů

Posádky s vozy ŠKODA FABIA R5:
Gustavo Saba / Fernando Mussano; Pedro Fadul / Hans Thiede; Miguel Zaldivar / Victor Aguilera; Didier Arias / Hector Nunes

Zajímavosti:
Spolujezdec Gustava Saby Fernando Mussano loni v tomto podniku obsadil třetí příčku po boku jezdce Miguela Zaldivara staršího, otce Miguela Zaldivara, který letos rovněž startuje s vozem ŠKODA FABIA R5.

Pavel Valoušek jun. / Veronika Havelková, ŠKODA FABIA R5, Energy Oil Motorsport. Rallye Tatry 2016

Rally Lubeník

Lubeník, střední Slovensko, 12. – 14. srpna, 5. slovenského mistrovství, asfaltová soutěž, cca 90 měřených kilometrů

Pavel Valoušek /Veronika Havelková (Energy Oil Motorsport); Tomáš Kukučka / Peter Vejačka (KL Racing); Jan Černý /Petr Černohorský (Mogul Team Racing); Věroslav Cvrček / TBC (L Racing)

V roce 2013 vozy značky ŠKODA obsadily v této soutěži kompletní stupně vítězů. Zvítězil Grzegorz Grzyb s vozem ŠKODA FABIA S2000 před druhým Pavlem Valouškem a třetím Matthiasem Kahlem s vozem ŠKODA FABIA WRC.

Vincent Verschueren / Veronique Hostens, ŠKODA FABIA R5. Ypres Rally 2016 (Photo: BRC Media)

Rally van Staden

Staden, severozápadní Belgie, 15. srpna, belgický regionální podnik, asfaltová soutěž, 12 rychlostních zkoušek, cca 110 měřených kilometrů