› Trojice dealerských týmů Škoda Auto Česká republika obsadila stupně vítězů. Vítězem jubilejní 50. Bohemia Rally je Dominik Stříteský z Auto Podbabská Škoda MOL Teamu.
› Tradiční automobilová soutěž nabídla v horkém letním počasí dramatické souboje od startu až do cíle na 141,6 km dlouhé trati, kde nechyběla ani zrádná šotolina.
› Bohatý doprovodný program pro celé rodiny: Škoda Fan zóna na Komenského náměstí v Mladé Boleslavi po celý víkend bavila nejen fanoušky rally.

Mladá Boleslav, 9. července 2023 – Extrémní teploty, vysoké tempo a nabité startovní pole čekalo na posádky 50. Bohemia Rally Mladá Boleslav. S náročnou kombinací této třídenní soutěže v okolí města automobilů si nejlépe poradil Dominik Stříteský. Pilot dealerského Auto Podbabská Škoda MOL Teamu zvítězil se svým speciálem Škoda Fabia Rally2 s těsným náskokem 0,8 sekundy před Janem Kopeckým na voze Škoda Fabia RS Rally2. Stupně vítězů doplnil Adam Březík, který v barvách zlínského Samohýl Škoda Teamu bojoval za volantem speciálu Škoda Fabia Rally2. Jubilejní ročník Bohemia Rally tak zcela ovládly dealerské týmy Škoda. V TOP10 konečného pořadí soutěže je 8 vozů Škoda.

Mladý talent Dominik Stříteský exceloval od startu až do cíle náročné rally
Soutěž s centrem v Mladé Boleslavi a servisní zónou na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště otevřela svou jubilejní padesátou kapitolu pátečním diváckým speciálním rychlostním testem. Na okruhu na Autodromu Sosnová u České Lípy byl nejrychlejší Dominik Stříteský, který naznačil, že i když má k dispozici stále první generaci soutěžního speciálu Škoda Fabia Rally2, musí se s ním počítat. Společně se svým spolujezdcem Jiřím Hovorkou pokračovali v nastoleném tempu i druhý den, kde se v konkurenci zkušeného Jana Kopeckého a Václava Pecha stabilně usadili mezi trojicí nejrychlejších pilotů. V neděli třiadvacetiletý Stříteský dokonce ještě zrychlil a z šesti měřených úseků vyhrál čtyři. Zbylé dva ovládl Jan Kopecký a bylo jasné, že právě Stříteský a Kopecký se utkají o vítězství. To nakonec s velmi těsným náskokem 0,8 sekundy získal Dominik Stříteský. Pro 23 letého rodáka z valašské Kelče je to první výhra v absolutním pořadí soutěže českého rally mistrovství. „Tohle byla velká bitva a jsem rád, že jsem udržel nervy na uzdě a neudělal chybu. Celý víkend se jelo extrémní tempo a nám vyšly zejména okruhové typy zkoušek. Děkuji týmu za podporu,“ komentoval své premiérové vítězství Dominik Stříteský.

Atraktivní Škoda Fan zóna v Mladé Boleslavi bavila nejen fanoušky motorsportu
V rámci Bohemia Rally Mladá Boleslav 2023 připravilo tuzemské zastoupení automobilky Škoda Auto atraktivní doprovodný program nejen pro fanoušky motorsportu. V sobotu i v neděli byla v Mladé Boleslavi na Komenského náměstí pro všechny příchozí otevřena Škoda Fan zóna. V ní si zájemci porovnali své esportové dovednosti na profesionálních simulátorech Škoda RallySim, dětští návštěvníci si zahráli o atraktivní ceny na simulátorech Škoda RallyFun. Na maketě speciálu Škoda Fabia RS Rally2 se soutěžilo také ve výměně kol na čas. Příznivci moderních strojů si mohli prohlédnout model Škoda Enyaq Coupé RS iV. Pamětníci naopak při pohledu na ikonický speciál Škoda 200 RS zavzpomínali na historii českého rallysportu. Tento legendární soutěžní vůz si v roce 1974 odbyl svou premiéru na mladoboleslavské Rally Škoda – předchůdkyni současné Bohemia Rally. Tu největší zábavu ovšem během celého víkendu přinášel pohled na závodní stroje v akci, protože Škoda Fan zóna byla umístěna přímo u diváckých míst městských rychlostních zkoušek „Městská“ a „Staroměstská“, které se proplétaly ulicemi Mladé Boleslavi.

Číslo soutěže:
0,8s – tak malý rozdíl byl po 141,59 ostrých kilometrech třídenní soutěže mezi vítězným Dominikem Stříteským a druhým Janem Kopeckým.