› Obě dvě startující posádky dealerských týmů Škoda na stupních vítězů v cíli 44. Invelt Rally Pačejov, na rychlých tratích zvítězil Václav Pech se silným speciálem WRC
› Poslední 7. soutěž PSG mistrovství ČR v rally potvrdila dominanci dealerských týmů Škoda, posádky speciálů Škoda Fabia obsadily TOP3 konečného pořadí šampionátu
› Fanoušci si na západě Čech užívali rally doprovázenou nezvykle vysokými teplotami

Mladá Boleslav, 17. září 2023 – Letošní mistrovství ČR v automobilových soutěžích vyvrcholilo 44. ročníkem Invelt Rally Pačejov. Podnik na západě Čech, který teprve před několika lety vstoupil do kalendáře dvoudenních soutěží, opět nabídl dramatickou podívanou. O vítězi se rozhodlo až v závěrečné rychlostní zkoušce. Rozdíl mezi vítězným Václavem Pechem a druhým Janem Kopeckým byl po dvou dnech a více jak 140 ostrých kilometrech pouze jedna sekunda. Třetí dojel mladý talent Dominik Stříteský.

Jan Kopecký s Janem Hlouškem: s titulem v kapse si Pačejově užili dramatický souboj
Na startu poslední letošní rally nechyběla ani posádka nových mistrů republiky Jan Kopecký/Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia RS Rally2 v barvách dealerského Agrotec Škoda Rally Teamu. Oba Janové si nedávným vítězstvím na Barumce zajistili s předstihem mistrovský titul, v okolí Pačejova se tak mohli především soustředit na dramatický souboj s tradičně rychlým Václavem Pechem. Kopecký s Hlouškem ovládli sobotní etapu, ovšem jen s velmi těsným náskokem 3,2s, takže na dramatickou bitvu pro druhý den bylo zaděláno. K rozřešení otázky, zda se nakonec bude radovat Kopecký nebo Pech, došlo až v samotném závěru soutěže. Před poslední rychlostní zkouškou vedl Kopecký s náskokem 0,9s. Pech byl v závěru rychlejší o 1,9s, takže Kopeckého přeskočil rozdílem pouhé jedné sekundy. „Byl to napínavý souboj až do konce, užili jsme si to. Chtěl bych poděkovat celému týmu za podporu nejenom tady v Pačejově, ale i během celé sezony, ve které jsem získal desátý mistrovský titul. Už se těším, až to na konci roku s rodinou a mechaniky oslavíme,“ hodnotil pačejovskou tečku za letošní rally sezonou Jan Kopecký.

Dominik Stříteský opět zvýšil svou rychlost, v Pačejově získal titul vicemistra ČR
Kvalitní sportovní výkon předvedla v Pačejově posádka Auto Podbabská Škoda MOL Teamu Dominik Stříteský/Jiří Hovorka. Dvojice startující se speciálem Škoda Fabia Rally2 zajížděla po celý víkend velmi rychlé a vyrovnané časy, připsala si dokonce i vítězství v rychlostní zkoušce. Konečné třetí místo v cíli a následný bodový přísun do hodnocení mistrovství zajistil talentované posádce titul vicemistrů v celkovém hodnocení letošního českého mistrovství.
„S výkonem v Pačejově jsme spokojeni. Podařilo se nám držet na dohled Honzovi i Václavovi, někde jsme je dokonce dokázali porazit. Tempo v české rally je velmi vysoké, tak jsem rád, že už jsme součástí domácí špičky a těším se na další kvalitní závody,“ zhodnotil pačejovskou rally třiadvacetiletý jezdec z Kelče u Valašského Meziříčí. Adam Březík ze zlínského Škoda Samohýl Teamu v Pačejově nestartoval. Přesto se díky velkému bodovému přísunu z předchozích závodů společně se svým spolujezdcem Ondřejem Krajčou dokázal umístit na třetím místě v celkovém pořadí českého mistrovství. To v letošním roce zcela ovládly posádky dealerských týmu Škoda.