ŠKODA FABIA R5 během uplynulého víkendu opět potvrdila svoji spolehlivost a konkurenceschopnost v rukou soukromých zákaznických týmů. Jezdci s vozy R5 stanuli na stupních vítězů v Africe, Turecku a Maďarsku.

První a třetí místo obsadily vozy FABIA R5 během TAXI4 Veszprém Rallye, patřící do maďarského šampionátu. Vítězná posádka Róbert Bútor – Róbert Tagai se ujala vedení hned od startu soutěže a prvenství si udržela ve všech devíti rychlostních zkouškách. Na tomto podniku tak získala první absolutní vítězství ve své kariéře. Více než 400 kilometrů dlouhou soutěž dokončila na skvělém třetím místě také posádka János Balogh – Dániel Holczer.

Celkové druhé a třetí místo patřilo posádkám s vozy FABIA R5 v rámci tureckého národního šampionátu. Druhé místo v Istanbul Rally vybojoval Burak Cukurova, který patří mezi nejzkušenější místní jezdce a s vozy ŠKODA má dlouholeté zkušenosti. Úspěchy zaznamenal již s předchozím modelem FABIA S2000, s nímž dosáhl na nejvyšší příčky. Od roku 2017 soutěží s vozem FABIA R5 připraveným týmem Topp-Cars Rally Team a sponzorovaným místním importérem ŠKODA. Třetí místo si připsal jezdec Denis Fahri se spolujezdcem Bahadirem Gücenmezem.

Zajímavým podnikem byla rovněž velmi náročná Safari Rally Kenya. Jezdec Singh Baryan, který pro značku ŠKODA vybojoval první titul v africkém šampionátu, usiluje o získání třetího titulu v řadě. Na Safari Rally Kenya se umístil na třetím místě a do konce šampionátu zbývají ještě tři soutěže: Pearl of Africa Uganda Rally, Rally of Tanzania a Rwanda Mountain Gorilla Rally.