ADAC Rallye – Rund um die Sulinger Bärenklaue byla třetím podnikem mistrovství Německa v rally. V okolí města Sulingen, ležícího na severozápadě země, čekalo na posádky necelých 150 měřených kilometrů rozdělených do 13 rychlostních zkoušek.

Letošní ročník se stal dějištěm velké bitvy posádky týmu ŠKODA AUTO Deutschland ve složení Fabian Kreim/Frank Christian s pozdějšími vítězi Christianem Riedemannem a Larou Vanneste.

Posádce vozu ŠKODA Fabia R5 vítězství uniklo o pouhých 5,5 sekundy, když inkasovala půlminutovou penalizaci za neprojetí šikany na šesté rychlostní zkoušce. Následně předvedl Kreim skvělou stíhací jízdu, ale ani to tentokrát nestačilo.

V konečných výsledcích ADAC Rallye – Rund um die Sulinger Bärenklaue figurovaly v první čtyřce hned tři vozy ŠKODA, neboť o poslední místo na stupních vítězů svedly další zajímavý duel dvě Fabie S2000. Třetí příčku obsadili Dominik Dinkel/Christina Kohl s vozem týmu Brose Motorsport, čtvrtá skončila posádka Yannick Neuville/Jürgen Heigl.

Atmosféru zajímavé soutěže přibližuje následující fotogalerie.