V sobotu večer Jan KopeckýPavlem Dreslerem jasně demonstrovali svoji rychlost, když třetí rychlostní zkoušku zajeli o 22 sekund rychleji než jejich nejbližší soupeř, kterým byla posádka ve složení Václav Pech jun. / Petr Uhel (Ford Fiesta R5). V sobotu panovaly náročné podmínky, jelo se na částečně mokrém povrchu. Jan Kopecký / Pavel Dresler na konci první etapy měli náskok ve vedení 37,3 sekundy a za vítězství v prvním dni Rally Bohemia získali do hodnocení šampionátu 15 bodů.

Jan Kopecký / Pavel Dresler, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rally Bohemia 2017

Dominance úřadujících mistrů České republiky pokračovala na Rally Bohemia i v neděli, kdy se svým soupeřům dále vzdalovali. Na konci dne přidali na své konto dalších 15 bodů za nedělní vítězství a dalších 30 bodů za celkové vítězství, což znamená příděl 60 bodů do celkového hodnocení českého šampionátu. Posádka tak v cíli v Mladé Boleslavi oslavovala nejen jasné a neohrožené vítězství v Rally Bohemia, ale také zisk svého třetího titulu mistrů republiky (Autoklub České republiky ho ještě nepotvrdil).

Jan Kopecký

V letošní sezóně vyhráli ve všech pěti odjetých soutěžích. Protože se do hodnocení mistrovství České republiky (MČR) započítává pět nejlepších výsledků a zbývá odjet již jen dvě soutěže, nemůže nikdo posádku Kopecký / Dresler překonat.

Michal Hrabánek

Hlavním soupeřem Kopeckého byl Václav Pech junior (Ford Fiesta R5), který skončil druhý, za ním se umístil Jan Černý s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5. Miláček domácích fanoušků Roman Kresta, dřívější tovární jezdec ŠKODA v mistrovství světa, při svém návratu do mistrovství České republiky obsadil s dalším vozem ŠKODA FABIA R5 pátou příčku.

Jan Černý / Petr Černohorský jun., ŠKODA FABIA R5, Mogul ŠKODA ACA Racing. Rally Bohemia 2017

Od Rally Šumava Klatovy v dubnu 2015, kdy byla poprvé nasazena, nebyla nová ŠKODA FABIA R5 v kombinaci s posádkou Jan Kopecký / Pavel Dresler v mistrovství České republiky nikým poražena. V národním šampionátu společně vyhráli bez přerušení 15 soutěží.

Rally Bohemia 2017 – Konečné výsledky MČR:
1. Kopecký / Dresler (CZE/CZE) ŠKODA FABIA R5 1:34:23,3 hod
2. Pech jun. / Uhel (CZE/CZE) Ford Fiesta R5 +1:09,5 min
3. Černý / Černohorský jun. (CZE/CZE) ŠKODA FABIA R5 +1:37,0 min

Číslo dne: 3

Třetí vítězství v řadě na Rally Bohemia znamená třetí titul mistra České republiky v rally pro dvojici Kopecký / Dresler (ještě není potvrzeno Autoklubem České republiky).