Posádky s vozy Škoda opět ukázaly sílu těchto vozů třídy RC2, tentokrát na Croatia Rally. Z prvních deseti pozic jich totiž jezdci s vozy Škoda obsadili hned pět. Nejvýše se ve třídě RC2 umístili Gus Greensmith s Jonasem Anderssonem, kteří ovšem tentokrát neměli rally zapsanou do bodování kategorie WRC2. V ní byla nejlepší posádkou s vozem Škoda Pepe López a David Vázquez.

Britsko-švédská dvojice opět prokázala svou rychlost, s vozem Škoda Fabia RS Rally2 patřila ve třídě RC2 k nejrychlejším a měla ambice získat minimálně stupně vítězů. Jenže tento záměr jí v sobotu překazil defekt, kvůli kterému dvojice Gus Greensmith/Jonas Andersson klesla v průběžném pořadí ze třetího na čtvrté místo. V neděli sice posádka ztrátu mohutně doháněla, nicméně v cíli jí i tak na třetí pozici chybělo pouhých 0,3 sekundy.

Gus Greensmith ale může být s účastí spokojen. Prokázal opět svou rychlost a schopnost bojovat o nejvyšší příčky, a tedy i o titul v kategorii WRC2. Vzhledem k tomu, že v Chorvatsku tentokrát nesbíral body, nemusí ho trochu smolný výsledek mrzet. „Nebýt defektů, víkend by byl dobrý,“ zhodnotil Gus Greensmith rally.

V bodování kategorie WRC2 tak byla nejvýše postavenou posádkou dvojice Pepe López/David Vázquez, která za třetí místo získala patnáct bodů. Rally Croatia pro ně však byla těžkou zkouškou, jelikož šlo o jejich první účast na tomto podniku a s rozbitými asfaltovými úseky se tak dvojice vlastně seznamovala. „Jsme šťastní, pro šampionát je to dobré,“ zhodnotil výsledek Pepe López.

V první desítce kategorie WRC2 skončily ještě další čtyři posádky s vozy Fabia RS Rally2 a Fabia Rally2 evo. Norská dvojice Eyvind Brynildsen/Jørn Listerud startovala v soutěži WRC naposledy před téměř dvěma lety a tentokrát dojela s vozem týmu Toksport WRT na pátém místě. Finskému duu Lauri Joona/Janni Hussi z týmu TGS Worldwide pak patřilo místo šesté a Italové Roberto Daprà/Luca Guglielmetti dovedli do cíle svůj speciál Fabia Rally2 evo týmu ACI Italia na místě sedmém. Devátá pozice v kategorii WRC2 pak patřila německému páru Armin Kremer/Ella Kremer.

Otec a dcera si zároveň připsali vítězství v kategorii WRC Masters Cup určené jezdcům starším 50 let. Pro Kremera šlo přitom o třetí chorvatský triumf v této kategorii v řadě. Za rodinným duem Kremerových se v této kategorii umístila dvojice Ricardo Triviño/Diego Fuentes Vega (Electrolit Racing Team) a Mauro Miele/Luca Beltrame (DreamOne Racing).

Následující podnik, který nás v seriálu Světového rally šampionátu čeká, je Rally Portugal (09.-12.05.2024). Ta je každoročně se svými náročnými šotolinovými tratěmi, plnými prachu a kamenů skutečnou zkouškou odolnosti nejen pro posádky, ale hlavně pro samotné vozy. A my už se nemůžeme dočkat, jak si posádky i vozy Škoda povedou!