Do sezony 2016 vstoupí Pontus Tidemand s novým spolujezdcem. Po boku úřadujícího asijsko-pacifického šampiona v rally se objeví Švéd Jonas Andersson, jenž je pokládán za jednoho z nejzkušenějších spolujezdců na světě a v uplynulých letech tvořil v mistrovství světa v rally úspěšnou dvojici s Norem Madsem Østbergem.

„Jonas Andersson je skvělým přírůstkem do rodiny týmu ŠKODA Motorsport. další vývoj Pontuse Tidemanda, který prožil v našem týmu úspěšný první rok, může mít člověk s takovými zkušenostmi jedině pozitivní vliv,“ říká šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Tidemand, který 10. prosince oslaví své 25. narozeniny, vybojoval během své premiérové sezóny pro značku ŠKODA při deseti z jedenácti startů ve dvou mezinárodních mistrovstvích umístění na stupních vítězů. V klasifikaci WRC 2 mistrovství světa FIA v rally byl čtyřikrát mezi prvními třemi. Vrcholem bylo vítězství na Španělské rally.

V asijsko-pacifickém šampionátu (APRC) Tidemand pětkrát zvítězil, jednou obsadil druhé místo a pro značku ŠKODA tak získal čtvrtý titul v řadě. Oficiálně budou Tidemand a jeho dosavadní spolujezdec Emil Axelsson korunováni jako šampioni na galavečeru FIA v pátek v Paříži. Axelsson se rozhodl čelit v budoucnu novým výzvám.

„S Emilem jsme prožili úžasný rok. Jeho schopnosti a charakter významně přispěly k našim společným úspěchům. Proto mě mrzí, že naše spolupráce nyní končí. Přeji Emilovi do budoucna vše nejlepší! Na druhou stranu jsem nadšený, že uvolněné místo zaujme někdo tak zkušený jako Jonas. Na naši spolupráci se velice těším,“ říká Pontus Tidemand.

Jonas Andersson je ve světě rally známé jméno. Svou kariéru zahájil v roce 2002 jako spolujezdec Pera-Gunnara Anderssona. Hned první rok tato dvojice vyhrála norské mistrovství, o rok později pak následovalo vítězství ve švédském šampionátu. Důležitý byl zisk dvou titulů v mistrovství světa juniorů v rally (JWRC). Po skončení spolupráce přešel Andersson jako spolujezdec k Madsi Østbergovi, po jehož boku slavil od r. 2009 obrovské úspěchy. Ve světovém šampionátu se společně čtrnáctkrát probojovali na stupně vítězů a při Portugalské rally 2012 se radovali z vítězství.

„Hledal jsem nové výzvy. Když se uvolnilo místo po Pontusově boku, byla to pro mě velká příležitost. Už se nemůžu dočkat, až usednu do vozu ŠKODA Fabia R5 a naše spolupráce s Pontusem doopravdy začne. Znám ho již mnoho let, což nám pomůže, aby se z nás rychle stala opravdu fungující posádka. Chceme bojovat na absolutní špici,“ řekl Jonas Andersson.