ŠKODA FABIA R5 zatím v Mexiku neokusila hořkost porážky. Mladoboleslavský speciál se Mexické rally poprvé zúčastnil v roce 2016 a dvojice Teemu Suninen / Mikko Markkula (TGS Worldwide) s ním zvítězila v hodnocení WRC2. Loni FABIA R5 triumf v této kategorii zopakovala zásluhou tovární posádky Pontus Tidemand / Jonas Andersson.

Tidemand se na start Mexické rally postaví i v letošní sezoně, stejně jako Benito Guerra, který tu před rokem obsadil třetí místo. Kalle Rovanperä se v Mexiku poprvé představí v barvách továrního týmu ŠKODA Motorsport. Ve WRC2 bude větší konkurence než v předchozích letech, neboť letos se do soutěže přihlásilo devět vozů této kategorie.

Pontus Tidemand / Jonas Andersson, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rally Guanajuato Mexico 2017

TIDEMAND USILUJE O VEDENÍ VE WRC2

Pontus Tidemand se ve  WRC2 představí letos podruhé. Do šampionátu se letos poprvé zapojil na domácí Švédské rally, kde obsadil druhé místo. Se spolujezdcem Jonasem Anderssonem se pokusí navázat na loňské vítězství, které vybojovali po dramatické bitvě s Francouzem Ericem Camillim, když oba před začátkem závěrečné etapy dělily pouhé dvě sekundy. Tidemand aktuálně drží třetí příčku v průběžném pořadí šampionátu za týmovým kolegou Janem Kopeckým, jenž vyhrál Rallye Monte Carlo, a vítězem Švédské rally Takamotem Katsutou. Pokud v Mexiku uspěje, mohl by se Švéd ujmout vedení v šampionátu.

[driver_profile id="2"]

Kalle Rovanperä

ROVANPERÄ NEJMLADŠÍM TOVÁRNÍM JEZDCEM V HISTORII WRC

Teprve sedmnáctiletý Kalle Rovanperä poprvé nastoupí za tým ŠKODA Motorsport a stane se tak nejmladším továrním jezdcem v historii WRC. Do Mexika dorazil ve skvělé formě, kterou potvrdil vítězstvím na nedávné zimní Vaakuna Ralli ve Finsku. Rovanperä kvůli nízkému věku zatím absolvoval pouze tři podniky domácího mistrovství, ovšem všechny tři vyhrál. Jednalo se o dva poslední ročníky již zmíněné Vaakuna Ralli a loňskou SM O.K. Auto-Ralli.

Mexická rally bude Rovanperovým čtvrtým startem ve WRC. Na svém kontě už má i vítězství z loňské Australské rally, kde však v kategorii WRC2 neměl soupeře. Letos už se s vozem FABIA R5 a se spolujezdcem Jonnem Halttunenem zúčastnil Rallye Monte Carlo, na níž obsadil druhé místo ve třídě RC2 a jedenácté celkově, přičemž ho v jeho kategorii porazil pouze zkušenější týmový kolega Jan Kopecký. V Mexiku pojede Rovanperä poprvé, ovšem finský talent už mnohokrát prokázal, že se učí velice rychle a neustále se posouvá kupředu.

[driver_profile id="11"]

Benito Guerra jr. / Borja Rozada, ŠKODA FABIA R5, Motorsport Italia. Rally Guanajuato Mexico 2017

GUERRA OPĚT NA DOMÁCÍ PŮDĚ

Sestavu jezdců s vozy FABIA R5 doplňuje domácí jezdec Benito Guerra ml., který se španělským spolujezdcem Borjou Rozadou startuje pod hlavičkou týmu Motorsport Italia. Guerra je mexickým mistrem v automobilových soutěžích z roku 2006, vítězem španělského šotolinového šampionátu z roku 2010 a mistrem světa PWRC (produkčních vozů) z roku 2012. Loni na Mexické rally v šampionátu WRC2 debutoval a při svém prvním startu s vozem FABIA R5 obsadil třetí příčku. Další dvě třetí místa přidal na Argentinské rally a v Katalánsku, což jej vyneslo na pátou příčku konečného hodnocení šampionátu WRC2.

Zatímco loni se vedle Guerry na sedadle spolujezdce střídali Rozada s dalším Španělem Danielem Cuém, letos s ním všech sedm podniků WRC2 (Mexiko, Argentina, Portugalsko, Sardinie, Německo, Wales a Katalánsko) absolvuje právě Rozada. Svůj program v mistrovství světa by Guerra rád zahájil dobrým výsledkem na domácí půdě.