Acropolis je jedním z nejnáročnějších podniků celého šampionátu. Zakroucené šotolinové cesty v kombinaci s vysokými teplotami a dusivým prachem totiž představují nelítostnou výzvu pro techniku i posádky. Pro celkové pořadí kategorie WRC2 Open byl letošní ročník mimořádně napínavý.

Legendární řecká rally se do kalendáře světového šampionátu vrátila v loňské sezoně po osmileté pauze. Nové rychlostní zkoušky jsou sice plynulejší, ale pořád mimořádně náročné. Tvrdý šotolinový povrch a ostré kameny společně s vysokými teplotami vyžadují pečlivé zacházení nejen s pneumatikami ale i zavěšením a brzdami, které jsou extrémně namáhány prašným prostředím. Mechanici tak mají v servisu vzdáleném 220 km severně od Athén napilno po každé rychlostní zkoušce.

Posádka Mikkelsen/Eriksen přijela do Řecka s jasným cílem maximalizovat bodový zisk a zvýšit tak před posledními třemi podniky své vedení v průběžném pořadí šampionátu. Drama ale začalo hned při první rychlostní zkoušce uvnitř Olympijského stadionu v Athénách. Na 1,95 km dlouhé trati totiž Norové urazili po nárazu do betonové bariéry kolo a s penalizací 10 minut skončili první den soutěže na posledním 66. místě. Pro Andrease Mikkelsena to vypadalo, jako konec všem nadějím. Norský šampion však ukázal, že v motorsportu se rozhodně nevyplatí se vzdávat.

Po zbytek soutěže Norové po trati doslova létali. Vyhráli 11 z 15 rychlostních zkoušek a ukázali krásu tohoto sportu. Jejich výkon musel chytnout za srdce každého fanouška rally. Šest rychlostních zkoušek dokonce vyhráli s náskokem více než 10 sekund! Po této neuvěřitelné stíhací jízdě vybojovali konečné sedmé místo v kategorii WRC2 Open. Po nehodě Mikkelsena se vedení ujal další pilot týmu TOKSPORT WRT, Fin Emil Lindholm rovněž s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo. Lindholm si udržel vedení po celou dobu soutěže s náskokem 36,1 sekundy a navázal na své poslední vítězství ve Finsku.

"Vyhráli jsme tuto rally v našem tempu a jsem upřímně strašně šťastný. Když jsme sem přijížděli, věděl jsem, že by to pro nás mohla být dobrá rally. Vždycky jsou tady otazníky a spousta rizik, ale nakonec jsme to zvládli skvěle.“ Komentoval Lindholm své vítězství. V první pětici pořadí se umístily další 2 posádky s vozy ŠKODA FABIA Rally2 evo.

Pokud Vás zajímá detailní průběh celé rally, přečtěte si tiskovou zprávu.