Dnes dopoledne začala Rallye Šumava Klatovy, druhý podnik MČR v rally, shakedownem v délce 3,15 km. Nejrychlejší čas zajel Jan Kopecký na voze FABIA R5 v českých národních barvách s časem 1:28,5. Zařadil se tak před vedoucího jezdce Mistrovství Evropy, Alexeje Lukjanuka na Fordu Fiesta R5.

Druhý jezdec továrního týmu ŠKODA, mladý Fin Juuso Nordgren, skončil na pátém místě. To je vynikající výsledek s ohledem na to, že šlo teprve o druhou rally na asfaltu v jeho kariéře. „V autě se cítím skvěle, všechno vypadá dobře a jsem nadšený vyzkoušet si jízdu na těchto krásných asfaltových RZ“, řekl o své zkušenosti Nordgren.

RZ1

V první erzetě dnešního dne, která odstartovala krátce po třetí odpoledne z historického centra Klatov, se Jan Kopecký ujal vedení s časem 6:20.6, téměř 5 sekund před Alexejem Lukjanukem. Pět z deseti vedoucích pozic je v tuto chvíli obsazeno vozy FABIA R5.

RZ2

Druhá rychlostní zkouška proběhla bez velkých překvapení. Jan Kopecký udržuje náskok více než 5 sekund. Nordgren, který si zvyká na podmínky asfaltové rally, si vede o něco hůře, ale stále se drží v první desítce. První pětku uzavírá Filip Mareš taktéž na voze FABIA R5.

RZ3

Po třech rychlostních zkouškách je Jan Kopecký stále ve vedení a zvýšil náskok na 11,9 s. Nordgren se ve třetí rychlostní zkoušce umístil na třetím místě a posunul se tak na 9. místo celkově. Rally bude pokračovat nočními rychlostními zkouškami po přestávce na servis.

RZ4

Čtvrtá rychlostní zkouška nepřinesla žádné změny ve vedení, Jan Kopecký se stále drží na první pozici s náskokem již více než 15 sekund. Nordgren skončil pátý a posunul se tak na celkové šesté místo.

RZ5

Juuso Nordgren pokračuje ve svém postupu vzhůru v celkových výsledcích a po páté rychlostních zkoušce dne je již na pátém místě v celkovém pořadí. Jan Kopecký si drží čistý výsledek a je stále ve vedení!

RZ6

Jan Kopecký předvedl v dnešní poslední rychlostní zkoušce skvělý výkon a s časem 9:29,2 byl o celých 13,3 sekund rychlejší než Václav Pech ml. na druhém místě. Juuso Nordgren skončil pátý a udržuje si celkové páté místo.

Sobota, 21. dubna

RZ7

Juuso Nordgren konečně získal své tempo a v sedmé rychlostní zkoušce zajel nejrychlejší čas, 4:56,5. Kopecký byl o 2 sekundy pomalejší a skončil na třetím místě v RZ. Celkově zůstává ve vedení, zatímco Nordgren se posunul na čtvrté místo.

RZ8

Ve druhé rychlostní zkoušce dne skončil Jan Kopecký s druhým nejlepším časem, následován Juuso Nordgrenem na třetím místě. Kopecký je stále ve vedení s náskokem 35,5 sekundy před Lukjanukem na druhém místě, zatímco Nordgren se dotahuje na špici a je momentálně čtvrtý. Zákaznické vozy FABIA R5 jezdců Mareše, Štajfa a Tarabuse jsou také v první desítce.

RZ9

Výsledky třetí sobotní erzety kopírují celkové pořadí. Jan Kopecký vyhrál erzetu a zůstává ve vedení, Nordgren dojel čtvrtý a je čtrtý i celkově.

RZ10

Poslední rychlostní zkouška „dopolední“ části Rallye Šumava skončila bez velkých překvapení, Jan Kopecký znovu zajel nejlepší čas a drží si první místo, Nordgren byl druhý a celkově zůstává na čtvrtém místě.

RZ11

Po servisní přestávce se obě tovární posádky vrátily ve skvělé formě. Kopecký si připsal další vítězství v erzetě a Nordgren skončil hned za ním. Celkové pořadí zůstává nezměněno, Kopecký je stále první a Nordgren čtvrtý.

RZ12

Druhá erzeta odpoledne přinesla druhé místo Janu Kopeckému a třetí Juuso Nordgrenovi. Celkové pořadí nezměněno.

RZ13

Juuso Nordgren míří na stupně vítězů! Po třetím místě v předposlední rychlostní zkoušce je Nordgren celkově na třetím místě. Kopecký si zachovává vedení s náskokem téměř celé minuty.

RZ14

Poslední rychlostní zkouška Rallye Šumava Klatovy potvrdila dominanci továrních posádek. I se třetím místem v erzetě si Jan Kopecký zachoval pohodlný náskok na prvním místě, zatímco Juuso Nordgren skončil druhý v rychlostní zkoušce a celkově si pojistil třetí místo. Oběma posádkám gratulujeme!

Příští týden tovární tým vyrazí na Rally Argentina!