Rychlá estonská šotolina opět ukázala, že na tomto povrchu rozhodují především zkušenosti. Posádka Andreas Mikkelsen/Torstein Eriksen si dokázala během celé rally pohlídat první místo navzdory proměnlivým podmínkám a sobotnímu defektu.

Do poslední etapy nastupovali Norové s náskokem 10,6 sekundy a očekáváním vysokého tempa. Během pěti nedělních rychlostních zkoušek se náskok před druhými Finy smrsknul na 3,5 sekundy a poslední 15,95 km dlouhá Powerstage slibovala opravdové drama. V cíli Andreas Mikkelsen popisoval náročnost posledního měřeného testu: "Snažil jsem se jet co nejrychleji to šlo, ale v kolejích bylo hodně vody a docházelo k aquaplaningu. Bylo to náročné, ale dali jsme do toho všechno". Čas odpovídal nasazení Norů, protože posádka Andreas Mikkelsen/Torstein Eriksen vyhrála Powerstage s náskokem 22,1 sekundy a pojistila si tak vítězství v celé rally. Andreas Mikkelsen se vrátil s tříbodovým náskokem na průběžné první místo celkové klasifikace kategorie WRC2.

Zajímá vás jaká byla Rally Estonia z pohledu Andrease Mikkelsena? Podívejte se na jeho vlog "MyLife", který vám odhalí zákulisní dění během rally.

Další posádka týmu Toksport WRT - Emil Lindholm/Reeta Hämäläinen skončila celkově třetí a zároveň vyhrála kategorii WRC2 Junior. Pokud Vás zajímá detailní průběh celé rally, přečtěte si tiskovou zprávu.