Druhá tovární posádka ŠKODA s Janem Kopeckým a spolujezdcem Pavlem Dreslerem měla se svým vozem ŠKODA FABIA R5 neuvěřitelnou smůlu: v první rychlostní zkoušce došlo k poruše posilovače řízení, český mistr republiky následně musel při letních teplotách vydávat na řízení mnoho sil. Další čas jej stálo poškození pneumatiky v předposlední rychlostní zkoušce. Přesto ale Kopecký se svým vozem ŠKODA FABIA R5 dojel do etapového cíle v Bastii, kde se dal nadšeně do práce mechanik týmu ŠKODA.

Jan Kopecký / Pavel Dresler, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Tour de Corse 2017

Za tovární posádkou Andreas Mikkelsen / Anders Jæger-Synnevaag dojela posádka privátních závodníků Stephane Sarrazin / Jacques Julien Renucci (ŠKODA FABIA R5). Ta se do hodnocení třídy WRC 2 nezapočítává a ve své kategorii dojela na druhém místě. Intenzivně bojovala také norská juniorská posádka Ole Christian Veiby / Stig Rune Skjarmœn, která s privátním vozem ŠKODA FABIA R5 dojela na 4. místě.