Jan Kopecký a Pavel Dresler jeli během sobotní etapy španělského kola mistrovství světa, španělské RallyRACC Catalunya, vlastní závod. Mistři České republiky se svým vozem ŠKODA FABIA R5 zajeli na všech sedmi asfaltových rychlostních zkouškách nejrychlejší časy a posunuli se v hodnocení kategorie WRC2 na druhou pozici. Jejich týmoví kolegové Juuso Nordgren / Tapio Suominen se postupně zlepšují a během sobotní etapy se v kategorii WRC2 dostali na čtvrtou pozici.

Zatímco první etapa v pátek se jela takřka celá na šotolinovém povrchu, nejdelší, sobotní den proběhl na rychlém a hladkém asfaltu silnic severozápadně od Tarragony. Na nový povrch bylo nutné před sedmi rychlostními zkouškami adaptovat nejen automobily, ale také jezdci museli novým podmínkám přizpůsobit svůj jezdecký styl.

Juuso Nordgren / Tapio Suominen, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2017

Po nepříjemnostech během první etapy, kdy Jan Kopecký ztratil více než minutu tím, že dojel pomalejší vůz před sebou a musel za ním v prachu dokončit jednu rychlostní zkoušku, byl mistr České republiky v sobotu neporazitelný. Přesto byl stále zklamaný.

Jan Kopecký

Během sobotní etapy byl společně se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem jednoznačně nejrychlejší na všech sedmi rychlostních zkouškách a posunul se na druhé místo v kategorii WRC2. Na poslední „show stage“ zajel dokonce druhý nejrychlejší čas celkově!

Jan Kopecký / Pavel Dresler, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2017

Jejich týmoví kolegové Juuso Nordgren / Tapio Suominen přistoupili k asfaltovým rychlostním zkouškám v Katalánsku s rozvahou.

Juuso Nordgren

Stejně jako první den, i během soboty se po obědě zlepšil a zaujal rychlými časy, které ho nakonec vynesly v kategorii WRC2 na čtvrté místo.

Michal Hrabánek

Během neděle bude na španělské RallyRACC Catalunya připraveno 74 kilometrů, rozdělených do šesti rychlostních zkoušek.