Gustavo Saba zvítězil na Rally Acosta Ñu a navýšil svůj náskok v paraguayském mistrovství

Paraguayská Rally Acosta Ñu (11. - 13. srpna) skončila pro značku ŠKODA nejlepším možným způsobem, když posádky s vozy FABIA R5 obsadily kompletní stupně vítězů. Z triumfu se radoval úřadující paraguayský a jihoamerický šampión Gustavo Saba. Saba se spolujezdcem Fernandem Mussanem a s vozem FABIA R5 vlastního týmu Saba Competicion vyhrály už čtvrtou ze šesti dosud odjetých soutěží paraguayského mistrovství.

Gustavo Saba / Fernando Mussano, ŠKODA FABIA R5. Rally Acosta Ñu 2017

Rally Acosta Ñu provázelo deštivé počasí, tratě byly rozbahněné a chvílemi foukal tak silný vítr, že jeho nápor nevydržel jeden ze stanů v servisní zóně. V takových podmínkách Saba vyhrál úvodní rychlostní zkoušku a postupně si upevňoval první pozici. Po první etapě vedl se sedmnáctisekundovým náskokem před Miguelem „Mikim“ Zaldivarem, jedoucím s dalším vozem FABIA R5. Ve druhé etapě Saba využil bohatých jezdeckých zkušeností a perfektní znalosti vozu a úspěšně se popasoval s náročnými podmínkami na rychlostních zkouškách. Systematicky navyšoval svůj náskok a do cíle soutěže dorazil s náskokem jedné minuty a osmačtyřiceti sekund.

Miguel "Miki" Zaldivar / Edgardo Galindo, ŠKODA FABIA R5. Rally Acosta Ñu 2017

Druhé místo na Rally Acosta Ńu obsadili Miki Zaldivar se spolujezdcem Edgardem Galindem a na třetí příčku se nakonec probojovala posádka Didier Arias / Hector Nunes, která zaostala o další minutu a čtyři sekundy. Posádky s vozy ŠKODA FABIA R5 tak zatím vyhrály všech šest podniků letošní sezony paraguayského mistrovství. Před posledními dvěma soutěžemi průběžné pořadí šampionátu vede Gustavo Saba a je na dobré cestě získat další titul.

Předposledním podnikem paraguayského mistrovství bude Transchaco Rally, která se pojede od 29. září do 1. října.

David Bogie si na Grampian Forest Rally připsal třetí letošní výhru ve skotském šampionátu

David Bogie se spolujezdcem Kevinem Raem letos potřetí vyhráli podnik skotského šampionátu. Tentokrát se z vítězství radovali na Grampian Stages Rally (12. srpna) v oblasti Aberdeenshire. Bogie do soutěže vstoupil zcela suverénně a od samého začátku vedl průběžné pořadí. Když poprvé zamířil do servisní zóny, už měl na kontě dvě vítězství na rychlostních zkouškách a k dobru náskok čtrnácti sekund před zbytkem startovního pole. Ve stejném stylu Bogie pokračoval i ve zbytku soutěže. Ani po rozhodujícím vítězství na třetí rychlostní zkoušce (Drumtochty North), jíž vyhrál s náskokem dvanácti sekund, nepolevil. Naopak byl nejrychlejší na i na třech závěrečných „erzetách“ a rally vyhrál s náskokem osmapadesáti sekund.

David Bogie

Dalším a zároveň závěrečným podnikem skotského mistrovství bude Galloway Hills Rally, která se odehraje 9. září.

STRUČNÝ PŘEHLED

Team MRF ŠKODA získal další skvělý výsledek ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství v rally (APRC). V malajské International Rally of Johor (11. - 13. srpna) obsadily posádky s jeho vozy ŠKODA FABIA R5 první dvě místa. Úřadující mistr APRC Gaurav Gill se spolujezdcem Stéphanem Prévotem na druhé rychlostní zkoušce poškodili řízení svého vozu nárazem do stromu. Po tomto incidentu převzali vedení Norové Ole Christian Veiby se spolujezdcem Stigem Runem Skjærmoenem. Veiby se s vozem FABIA R5, který připravil tým Racetorque Engineering, chopil příležitosti a skvěle si poradil se zrádnými blátivými a kluzkými podmínkami, které panovaly na tratích. Veiby udržel vedoucí pozici až do cíle a díky vítězství v Malajsii navýšil svůj náskok v průběžném pořadí šampionátu. Gaurav Gill předvedl skvělou stíhací jízdu a nakonec vybojoval druhé místo se ztrátou čtyř minut a jednačtyřiceti sekund.

ŠKODA FABIA R5 si připsala další úspěch ve francouzském poháru. Při svém debutu za volantem vozu kategorie R5 vyhrál Yves Arnaudeau se spolujezdcem Aymericem Larribierem na Rallye Régional 24 Dordogne Périgord (12. - 13. srpna) třídu R5 a celkově se umístil na druhé příčce, když jej od vítěze dělila pouhá 1,6 sekundy. Druhé místo ve třídě R5 a deváté celkově obsadila posádka Paul Gauthier / Annie Gauthier rovněž s vozem FABIA R5.