Rallye 10 000 zatáček byla i letos velkou řidičskou a technickou výzvou. Mezi pátečními rychlostními zkouškami nebyl povolen žádný servis a jezdci tak museli absolvovat všech šest měřených úseků, než mohli konečně zamířit do servisní zóny. Dvojice Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen se dokonce předvedla v roli zručných mechaniků, když během přejezdu upravila nevyhovující nastavení svého vozu ŠKODA FABIA R5 – a na jejích časech to bylo hned znát.

O nic méně náročná nebyla ani sobotní etapa na severu ostrova – nejdelší z celé soutěže s téměř polovinou její délky. Součástí byla i nejdelší RZ Castagniccia měřící 47,18 kilometru. Téměř 90 km dlouhá sekce vyžadovala velmi opatrné zacházení s pneumatikami na nestálém povrchu tratě. Bohužel sobota také znamenala poslední soutěžní den pro Kalleho Rovanperu, který po vyjetí z tratě nemohl dál pokračovat a bojovat o vítězství v kategorii WRC 2 Pro.

O to větší drama se však odehrávalo na vedoucích příčkách ve třídě RC2. Zatímco hned po startu rallye obsadily čtyři z prvních pěti míst Volkswageny Polo GTI R5, jezdci s vozy ŠKODA FABIA R5 se nenechali odradit a jednoho po druhém své soupeře překonali. O první dvě místa nakonec svedli mimořádně těsný souboj Fabio Andolfi a Nikolay Gryazin. Dosud vedoucí Andolfi v neděli ráno přišel o svůj více než půlminutový náskok a v RZ 13 se před něj o pouhé 0,7 sekundy dostal Gryazin.

V závěrečné power stage Calvi spolu svedli vyrovnaný souboj, nakonec však třídu RC2 na Tour de Corse po velmi vyrovnaném výkonu vyhrál Ital Andolfi. Rus Gryazin za ním po bezmála 350 ostrých kilometrech zaostal jen o necelé čtyři sekundy. „Kalle a Johne měli smůlu, na své první Tour de Corse zaplatili nováčkovskou daň. Gratuluji Andolfimu a Gryazinovi k jejich skvělému výkonu. Oba znovu ukázali konkurenceschopnost našeho vozu FABIA R5 a zajistili značce ŠKODA dvojité vítězství v kategorii WRC 2,“ vyzdvihl šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.