Po deštivém pátku na vinicích a sobotních suchých náročných tratích ve vojenském prostoru Baumholder se Německá rally na poslední den přesunula do okolí jezera Bostal v Sársku, kde na posádky čekaly čtyři velmi rychlé zkoušky.

Jan Kopecký / Pavel Dresler, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rallye Deutschland 2017

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem si rychlou a vyrovnanou jízdou zajistili druhé místo v kategorii WRC2. Možné vítězství se ale rozplynulo potom, co je v sobotu na nejdelší rychlostní zkoušce Panzerplatte ve vojenském prostoru Baumholder postihl defekt.

Jan Kopecký

Švédská posádka Pontus Tidemand a Jonas Andersson měla jiný úkol.

Pontus Tidemand

Po čtyřech vítězstvích (Švédsko, Mexiko, Argentina a Portugalsko) a druhém místě v Polsku dojela posádka Pontus Tidemand / Jonas Andersson na Německé rally na třetím místě a tři závody před koncem sezóny získala jezdecký titul kategorie WRC2.

Pontus Tidemand / Jonas Andersson, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rallye Deutschland 2017
Michal Hrabánek

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek na stupních vítězů na břehu jezera Bostal oslavoval nejen jezdecký titul, ale také triumf týmu ŠKODA v klasifikaci konstruktérů: „Jsem hrdý a šťastný za celý tým. Pontus a Jonas si titul skutečně zasloužili. Také naše ŠKODA FABIA R5, které se již prodalo více než 150 kusů, jasně dokázala, že je nejlepším rallyovým vozem své kategorie.“

Rallye Deutschland 2018 – Konečné výsledky WRC2:
1.
2.
3.

Číslo dne: 3

Tři soutěže před koncem sezóny získala posádka Pontus Tidemand / Jonas Andersson titul mistra světa kategorie WRC2 a ŠKODA triumfovala v klasifikaci konstruktérů v kategorii WRC2.