Polské mistrovství 2017 zahájil Rajd Świdnicki a Nivette skočil do boje o titul rovnýma nohama. Za volantem vozu FABIA R5, který pro něj připravoval tým Kresta Racing, rychle našel potřebnou sebedůvěru, na osmi z devíti závěrečných rychlostních zkoušek dosáhl nejrychlejších časů a v cíli se mohl radovat z prvního vítězství sezony, které vybojoval s náskokem 38,9 sekundy.

Po vydařeném úvodu sezony si Nivette dokázal skvělou formu udržet i pro následující Rajd Gdańsk. Tato soutěž je jako jediná v polském šampionátu šotolinová a je tedy pro všechny účastníky mimořádnou výzvou. Ovšem Nivette opět dominoval. V průběžném pořadí vedl od startu do cíle, vyhrál osm z devíti rychlostních zkoušek a s náskokem 52,3 sekundy si dojel pro druhé vítězství sezony.

Filip Nivette / Kamil Heller, ŠKODA FABIA R5, Filip Nivette. Rajd Gdańsk Baltic Cup 2017

Následující Rajd Rzeszowski byl nejen třetí soutěží polského šampionátu, ale i podnikem FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC). V silné konkurenci udělal Nivettovi čáru přes rozpočet defekt, kvůli kterému ztratil cenný čas. Následně sice držel krok s leadery průběžného pořadí, ale nedařilo se mu snižovat ztrátu. Celkově obsadil jedenáctou pozici a v hodnocení polského mistroství se umístil na šesté příčce. I to stačilo k udržení vedoucí pozice v šampionátu.

Na čtvrtém podniku mistrovství, kterým byl Rajd Dolnoślaski, se Nivette vrátil na vítěznou vlnu, na níž se vezl začátkem sezony. V Dolním Slezsku zářil a do karet mu nahrálo i odstoupení jeho velkého konkurenta Dominykase Butvilase pilotujícího další vůz FABIA R5. Nivette vyhrál osm z devíti rychlostních zkoušek a suverénně zvítězil s náskokem jedné minuty a jednadvaceti sekund. S ohledem na vývoj šampionátu se jednalo o důležité vítězství, protože jeho náskok na čele průběžného pořadí narostl už na devětatřicet bodů.