Podobu sezony 2017 v podání Manvira Baryana do značné míry předurčil už jeho první start s vozem ŠKODA FABIA R5 na Mombassa Rally. Keňský jezdec soutěž zcela suverénně vyhrál s náskokem jedné minuty a osmačtyřiceti sekund a na tomto podniku o čtyřech rychlostních zkouškách a 113 měřených kilometrech se postaral o historicky první vítězství vozu značky ŠKODA na africkém kontinentu. Rovněž v Baryanově případě se jednalo o první vítězství jeho kariéry.

Úvodního podniku afrického šampionátu, jímž byla Rallye Bandama - Côte d'Ivoire, se Baryan nezúčastnil. Startoval až na následujícím podniku, který byl zároveň i druhým dílem Baryanovy domácí série. Na Safari Rally obsadil deváté místo.

Manvir Singh Baryan / Drew Sturrock, ŠKODA FABIA R5, Multiple Racing Team. Rwanda Mountain Gorilla Rally 2017 (Foto: Kigali today)

Baryanův výsledek na Safari Rally významně ovlivnila desetiminutová penalizace, bez níž by atakoval stupně vítězů. Pozitivní bylo, že i s trestnými minutami jeho konečný čas stačil na třetí místo v klasifikaci afrického mistrovství a Baryan získal cenné body. K jeho rozhodnutí pokračovat v africkém šampionátu jistě přispěl i fakt, že zbývající podniky série se měly odehrát ve východní Africe.

Baryanův program pokračoval dvěma podniky keňského mistrovství. Obsadil páté místo na Eldoret Rally a následně zvítězil na RSC Rally v Nairobi s pohodlným náskokem třiačtyřiceti sekund navzdory třem defektům. Díky oběma startům získal cenné zkušenosti s vozem FABIA R5, které vzápětí zužitkoval.

Po vynechaném třetím podniku afrického mistrovství, York Rally v Jižní Africe, se Baryan vrátil na Pearl of Africa Uganda Rally. V Ugandě vyhrál osm z deseti rychlostních zkoušek a vedl stylem start – cíl. Jeho konečný náskok dosáhl ohromujících devíti minut a jednapadesáti sekund. Baryan se zapsal do historie tím, že pro značku ŠKODA vybojoval vůbec první vítězství na podniku FIA Afrického mistrovství.