Do kyperského mistrovství 2017 vstoupil Galatariotis s vozem jiné značky, ale poslední dva podniky sezony absolvoval se speciálem ŠKODA FABIA R5, který startoval pod hlavičkou Petrolina - Eni Racing Teamu, ovšem přípravu techniky si zajišťoval přímo Galatariotis Rally Team. Simos, jehož navigoval Antonis Ioannou, prožil mimořádnou sezonu a po jejím skončení mohl slavit svůj premiérový mistrovský titul v absolutní klasifikaci kyperského šampionátu.

Simos Galatariotis / Antonis Ioannou, ŠKODA FABIA R5, Petrolina - Eni Racing Team. Palm Trees Rally 2017

Na úvodní East Safari Rally v Paralimni obsadil Galatariotis druhé místo za kolegou z týmu Petrolina - Eni Racing Christosem Demosthenousem. Hned při následující Tour of Cyprus se Simos radoval z prvního triumfu sezony, když téměř o minutu a půl porazil dalšího týmového kolegu Alexandrose Tsouloftase.

Třetím podnikem kyperské série byla Venus Rally, kde si Galatariotis a Tsouloftas prohodili pořadí. Simos byl tentokrát druhý. Sezona pokračovala Kyperskou rally, jež byla zároveň součástí Mistrovství Evropy v rally (ERC) i Mistrovství Blízkého východu v rally (MERC). Jednalo se o mimořádně náročnou soutěž se smíšeným povrchem, které se účastnila řada zahraničních hvězd. Mnohé z nich se však v drsných podmínkách dostaly do problémů, zatímco Galatariotis podal skvělý výkon a v cíli se musel sklonit pouze před bývalým mistrem světa v kategorii WRC2 Násirem al-Attíjou. Do kyperského šampionátu se každá z etap započítávala jako samostatný podnik a Galatariotis si v obou případech připsal body za druhé místo.