Sezonu českého šampionátu zahájila Valašská rally, která se do kalendáře MČR vracela poprvé od roku 2012. Jestli si Kopeckého soupeři dělali naděje, že by se úvodní podnik sezony nemusel znovu odehrát v režii úřadujícího mistra, pak dal Kopecký rázně najevo, že na své úspěšnosti nehodlá nic měnit. Stejně jako všechny soutěže v posledních dvou letech i Valašskou rally 2017 odjel naprosto bezchybně. Průběžné pořadí vedl stylem start-cíl, až na jednu výjimku vyhrál všechny rychlostní zkoušky a z celkového vítězství se nakonec radoval s náskokem jedné minuty a jedenácti sekund. Navázal tak na dvě vítězství, které na Valašské rally získal předtím, než soutěž na několik let opustila kalendář českého mistrovství.

Jan Kopecký / Pavel Dresler, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rallye Šumava Klatovy 2017

Ve vítězné formě se Kopecký představil i na Rallye Šumava Klatovy. V západních Čechách vyhrál prvních sedm a celkem devět rychlostních zkoušek a navzdory patnáctisekundové penalizaci za příjezd do tankovací zóny špatnou cestou zvítězil s náskokem 47,1 sekundy. Na Rallye Šumava Klatovy Kopecký zvítězil už počtvrté a společně s Leem Pavlíkem a Václavem Pechem jun. nyní drží rekord v počtu vítězství na nejstarší české soutěži.

Sezona českého mistrovství - stejně jako Kopeckého vítězná série - pokračovala v Českém Krumlově. Kopecký opět předvedl, že v současné době nemá v MČR rovnocenného soupeře, který by mu dokázal vážněji konkurovat. První rychlostní zkoušku dokončil na druhém místě a všechny ostatní už vyhrál. V cíli Rallye Český Krumlov pak disponoval náskokem jedné minuty a dvaačtyřiceti sekund. Také v Krumlově zvítězil už počtvrté a na soupisce rekordmanů v počtu vítězství na této soutěži figuruje na druhém místě.