Nicméně sezona 2017 nezačala pro Sabu úplně šťastně, když musel předčasně odstoupit z Rally del Guairá, jež zahajovala paraguayský šampionát. Soutěž poznamenala průtrž mračen, která málem způsobila zrušení podniku. V náročných podmínkách si Saba v úvodu počínal velmi dobře a po prvním dni figuroval na třetím místě, ovšem po druhé rychlostní zkoušce druhého dne skončil.

Gustavo Saba / Fernando Mussano, ŠKODA FABIA R5. Rally del Guairá 2017

Následující Rally Trans Itapúa byla zároveň prvním podnikem šampionátu CODASUR a Saba se při ní vrátil do mistrovské formy. Soutěž ovládli jezdci se speciály FABIA R5, když vozy ŠKODA obsadily první čtyři příčky v konečném hodnocení rally. Saba svedl napínavou bitvu o vítězství s týmovým kolegou Marcosem Ligatem. Rozhodnutí přišlo na poslední rychlostní zkoušce. Defekt pneumatiky odsunul Sabu na druhou pozici; od vítězného Ligata jej dělilo 14,7 sekundy. V hodnocení jezdců bodujících do paraguayského šampionátu ale obsadil první příčku a mohl tedy s mírným zpožděním naplno zahájit svůj útok na šestý domácí titul.

Dalším podnikem CODASUR byla Rally Internacional de Erechim v Brazílii. Druhou etapu hodně zkomplikoval silný déšť, ale Saba a Ligato se s promáčenými a kluzkými tratěmi dokázali opět vypořádat ze všech nejlépe a na čele průběžného hodnocení sváděli další vyrovnaný souboj. Vítězem se nakonec stal Ligato, jenž dokázal porazit šéfa týmu Sabu rozdílem 18,1 sekundy.